Çin’de E-ticaret Entegrasyonu

Çin’de E-ticaret Entegrasyonu

Fintech Haberleri
Mart 19, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
699
Mobil ödemeler ve e-cüzdanlar söz konusu olduğunda, Çin, Batı'da büyük bir sıçrama yaptı.
ecommerce-2020

Mobil ödemeler ve e-cüzdanlar söz konusu olduğunda, Çin, Batı’da büyük bir sıçrama yaptı. Muhafazakar bankacılık sektörünün reform yapmasını beklemekten yorulan teknoloji devleri Alibaba ve Tencent, tüketicilerin platformlarında satın almaları için sorunsuz bir dönem yarattı.

Batı’da, e-ticaret sağlayıcılarının mevcut kredi kartı operatörleri ortamında nasıl çalışacaklarını bulmaları gerekirken, Tencent ve Alibaba bunları tamamen atlayacak bir sistem geliştirdi ve fonları taşımak için başvurulacak bir teknoloji haline geldi.

Her iki pazarda da, online perakendecilerin ve sosyal medya sitelerinin, ödemelerin arka ucunu idare etmek için bir tür ödeme toplayıcıyla entegre olması gerekir. Batı’da Adyen, Stripe ve Worldpay gibi gruplar, perakendecilerin e-cüzdanlar ve diğer alternatif ödeme yöntemlerinin yanı sıra kredi ve banka kartları gibi ödeme planlarına da izin veriyor. Bu toplayıcı şirketler sırayla çevrimiçi sitelerle çalışır veya Shopify veya Magento kullanan e-ticaret sitelerine entegre olur. Çin’de, son kullanıcı ve ağ geçidi genellikle aynıdır. Bir tüketici bir Wechat mağazasına gidecek ve işlemi tamamlamak için Wechat Pay’i kullanacak veya Alibaba’nın platformlarından birinde alışveriş yapacak ve Alipay ile ödeme yapacak.

Alibaba ve Tencent Ödeme Platformlarının Yükselişi

Çin’deki alternatif ödeme planlarının yükselişi ve Alibaba ve Tencent’in baskın konumu, elektronik ödemelerden önce gelen iki faktörle açıklanabilir: nispeten sınırlı kredi kartı kullanımı ve nakitin baskın varlığı. Kredi kartları tüketicilere satın alırken uygun bir seçenek sunarken, tüccarlar genellikle% 2 -% 3 aralığında olan maliyetleri karşılamalıdır.

Çin’de, tüccarların çoğu, işlemleri işlemek için ödeme yapma fikrine karşı çıktılar ve inanılmaz derecede fiyata duyarlı bir ortamda, bu maliyetleri asla müşterilerine yansıtmayacaklardı. Sonuç, satıcıların kredi kartı ödemelerini kabul etmekte yavaş kalmasıydı. Kart kabulü biraz nadir olduğu için, tüketici tarafında plastikle ödeme yapmak için doğal olarak daha az ilgi vardı.

Kaynak : https://thefintechtimes.com/e-commerce-integration-in-china/

Add a comment