Çinli Çay Perakendecisi Madenci Oldu

Çinli Çay Perakendecisi Madenci Oldu

Kripto Para Haberleri
Şubat 22, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
665
Çinli bir çay perakendecisi, bitcoin madenciliğine girmek istiyor. Halka açık Urban Tea, kripto planlarını takip etmek için iki yönetici atayarak operasyonlarının genişlediğini duyurdu.
uFHAOvaelE6O6S6qrh0RHg

Çinli bir çay perakendecisi, bitcoin madenciliğine girmek istiyor. Halka açık Urban Tea, kripto planlarını takip etmek için iki yönetici atayarak operasyonlarının genişlediğini duyurdu.

Urban Tea, Kripto Para Akışının Yaygın Popülerliğini Övüyor

Duyuruya göre Urban Tea Inc., Fengdan Zhou’yu şirketin yeni işletme müdürü olarak ve Dr. Yunfei Song’u bağımsız yönetici olarak işe aldı.

Çay perakendecisi, yeni rollerin “şirketin blockchain ve kripto para madenciliğindeki kritik stratejik genişlemesine” liderlik etmesini bekliyor.

Zhou, firmanın bitcoin (BTC) iş planını uygulamayı dört gözle bekleyecek. Deneyimi, Güneydoğu Asya’daki blockchain veri merkezlerinde çalışmayı ve kripto madenciliği çiftliklerini yönetmeyi içeriyor. Dahası, kripto donanım cüzdanı geliştirme, duyuru detayları konusunda uzmanlığa sahip.

Ayrıca Dr. Song, özellikle Çin Bilimler Akademisi’nde bilim insanı olmak üzere akademik geçmişe sahiptir. Aslında, uzmanlık alanları blockchain teknolojisi, kripto madenciliği, yapay zeka gibi konuları kapsıyor.

Urban Tea CEO’su Yi Long, kriptoların son zamanlarda kazandığı yaygın popülerliği övdü. Ayrıca, “dünyanın finans uzmanlarının” kripto para birimlerinin ve blockchain teknolojisinin geleceğine güven oluşturduğuna dikkat çekti.

Long, Zhou ve Dr. Song’un işe alımları hakkında daha fazla yorum yaptı:

Büyüme stratejimizle birleşen endüstri uzmanlıklarının, genişleme planımızı kripto para birimi madenciliği endüstrisine yönlendirmesini bekliyoruz. İleriye dönük olarak, Urban Tea’nin kripto para madenciliği, blockchain madeni yapımı ve bakımı ve kripto para birimi değişim işlemleri gibi blockchain ekolojisine genişlemeye başlayacağını umuyoruz.

Merkezi Çin’in Hunan kentinde bulunan Urban Tea, 2011 yılında kuruldu ve şu anda Nasdaq’da MYT olarak listeleniyor. Basım tarihi itibarıyla, şirketin hisseleri 45 milyon dolarlık piyasa değeri ile 6.05 dolardan işlem görüyor. Bu manevra, şirketin tarihi boyunca yapılan ilk kripto ile ilgili işidir.

Son Çay Perakendecisinin Kripto Madenciliği Girişimi Bir Felaketle Sona Erdi

Kripto endüstrisine katılan çay perakendecilerinin bazı örnekleri var. Halka açık bir başka şirket olan Long Island Iced Tea Corp, kripto madenciliği işine katılmak için 2018’de Bitmain tarafından üretilen 1.000 adet Antminer S9 satın aldı. Daha sonra, işi “Long Blockchain Corp” olarak yeniden adlandırdılar.

Ancak girişim bir felaketle sonuçlandı. Long Blockchain Corp, kripto donanımını satın aldığında, hisse senetleri %500 arttı. Ancak Şubat 2018’de kripto ayıları ortaya çıktığında madencilik planları çöpe gitti.

Kaynak: https://news.bitcoin.com/chinese-tea-retailer-joins-the-crypto-mining-industry-after-hiring-two-roles-to-lead-its-bitcoin-business-plan/

Long Blockchain Corp’un hisseleri Nasdaq tarafından listeden çıkarıldığında, şirket aynı zamanda çay işini de satmak zorunda kaldı. Hikaye burada da bitmedi. FBI ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu içeriden bilgi ticareti ve menkul kıymet dolandırıcılığı iddiaları üzerine soruşturma başlattı.

Add a comment