Coinbase’den, Kanada, Singapur ve Japonya’daki Regülasyonlara yönelik ilk hamle geldi

Coinbase’den, Kanada, Singapur ve Japonya’daki Regülasyonlara yönelik ilk hamle geldi

Fintech Haberleri Kripto Para Haberleri
Nisan 18, 2022 tarafından Ali Bertay SOLAK
292
Nisan ayının başından itibaren, bu ülkelerdeki Coinbase hesaplarının dışında kripto gönderen kullanıcılar, alıcıların adlarını ve adreslerini göndermelidir.Kanada, Japonya ve Singapur’da başka bir finansal kuruluşa veya borsaya kripto para transferi yapan müşterilerin kısa süre içinde alıcının adını, adresini ve Japonya durumunda alıcının hedef cüzdanını tanımlamaları gerekecektir. Coinbase, yerel mevzuata uymak için bu ülkelerdeki kullanıcılarına değişikliklerin Nisan
coinbase


Nisan ayının başından itibaren, bu ülkelerdeki Coinbase hesaplarının dışında kripto gönderen kullanıcılar, alıcıların adlarını ve adreslerini göndermelidir.
Kanada, Japonya ve Singapur’da başka bir finansal kuruluşa veya borsaya kripto para transferi yapan müşterilerin kısa süre içinde alıcının adını, adresini ve Japonya durumunda alıcının hedef cüzdanını tanımlamaları gerekecektir.

Coinbase, yerel mevzuata uymak için bu ülkelerdeki kullanıcılarına değişikliklerin Nisan ayı başlarında yürürlüğe gireceğini bildirdi.

Bir Coinbase temsilcisi, “Çalıştığımız bölgelerin yargı alanlarındaki yasalara bağlıyız” dedi ve ekledi:

“Her zaman yasaların olması gerektiğini düşündüğümüz şeyi savunacak olsak da, o ülkedeki müşterilere Coinbase hizmetleri sunmak istiyorsak, mevcut yasalara saygı göstermeliyiz. Ayrıca bu değişikliklerin, SSS bölümümüzde özetlenen bilgiler, yalnızca yasaların ek bilgi toplamamızı gerektirdiği Kanada, Singapur ve Japonya için geçerlidir. Bunu küresel olarak müşterilere uygulamıyoruz.”

Yaplına bu değişiklik, kripto para işlemlerinin yerleşik anonimliğini takdir eden bu ülkelerdeki Coinbase kullanıcıları tarafından iyi karşılanmadı.

Bir Coinbase SSS’sine göre, bir finansal kuruluşa veya başka bir kripto borsasına 1.000 CAD’den (798 $) fazla kripto aktaran Kanadalı kullanıcıların alıcının adını ve adresini vermeleri gerekecektir. Coinbase’e göre, hareketin temeli olarak Kanada’nın FINTRAC yönergelerini belirten bu süreç 4 Nisan’da yürürlüğe girecek.

Bir Coinbase’e ait bir cüzdandan bir dış adrese yapılan tüm kripto transferleri, Singapur’daki kullanıcılar için alıcının tam kimliğine ve ikamet ettiği ülkeye ihtiyaç duyacaktır. Coinbase, değişikliğin nedeni olarak yerel Singapur kanunlarını işaret ediyor.

Ayrıca, Japonya Kripto Para Birimi Ticaret Birliği tarafından yayınlanan kuralların İngilizce versiyonuna göre, Japonya dışındaki alıcılara herhangi bir kripto varlık transferi, alıcının adını, adresini ve hedef cüzdanını (JVCEA) içermelidir. Bu süreç ise 1 Nisan’dan itibaren başlayacak.

Add a comment