Coinbase, Kullanıcılarının PayPal ile Kripto Satın Almalarına İzin Veriyor

Coinbase, Kullanıcılarının PayPal ile Kripto Satın Almalarına İzin Veriyor

Fintech Haberleri
Mayıs 2, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
943
ABD'deki Coinbase müşterileri artık Bitcoin ve diğer kripto para birimleri satın almak için PayPal hesaplarını kullanabilirler.
coinbase

ABD’deki Coinbase müşterileri artık Bitcoin ve diğer kripto para birimleri satın almak için PayPal hesaplarını kullanabilirler.

Ürün yöneticisi Eddie Lo bir blogda, kripto para birimi daha da yaygınlaştıkça Coinbase Amerikalıları “tanıdık ve güvenilir bir deneyim” ile cezbetmeyi umuyor.

Müşteriler satın almak istedikleri kriptoyu seçerler, ödeme yöntemine dokunup PayPal’ı seçerler. Bir PayPal giriş ekranına götürülürler ve bağlantılı bir banka kartı veya banka hesabı seçer veya eklerler. Kullanıcılar daha sonra günde 25.000 dolara kadar alışveriş yapabilirler.

Bu özellik, diğer ülkelere de önümüzdeki birkaç ay içinde sunulacak.

PayPal için bu hareket, kripto dünyasına atılan başka bir adımı temsil ediyor. Son aylarda kullanıcıların kripto para satın almalarına, tutmalarına ve satmalarına izin vermeye başladı ve son zamanlarda dünya çapında milyonlarca çevrimiçi tüccara bitcoin beğenileriyle ödeme yapma olanağı ekledi.

Ayrıca Coinbase, kripto piyasaları için kurumsal bir veri görselleştirme ve analiz platformu olan skew’i satın almayı da kabul etti.

Coinbase, satın almanın kurumlara ve tüccarlara gerçek zamanlı eyleme geçirilebilir veri analitiği sağlamasına izin vereceğini söylüyor.

Kaynak: https://www.finextra.com/newsarticle/37973/coinbase-lets-users-buy-crypto-with-paypal

Add a comment