Craig Wright, 5.7 Milyar Dolarlık Bitcoin’ini Hackledikleri İçin Geliştiricilere Dava Açtı

Craig Wright, 5.7 Milyar Dolarlık Bitcoin’ini Hackledikleri İçin Geliştiricilere Dava Açtı

Uncategorized
Mayıs 15, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
649
Craig Wright, 5,7 milyar dolarlık Bitcoin kaybından dolayı 16 Bitcoin geliştiricisine karşı Londra merkezli bir Yüksek Mahkeme davası açtı. Wright'a göre, geliştiriciler, kendisine en iyi şekilde hizmet edeceklerine dair sahte sözlerle onu aldattılar.
craigwright
  • Craig Wright, 5.7 milyar dolarlık BTC kaybı nedeniyle 16 Bitcoin geliştiricisine dava açtı.
  • Wright’a göre, geliştiriciler onu kandırdı.
  • Wright’ın hackleme olayı hala araştırılıyor.

Craig Wright, 5,7 milyar dolarlık Bitcoin kaybından dolayı 16 Bitcoin geliştiricisine karşı Londra merkezli bir Yüksek Mahkeme davası açtı. Wright’a göre, geliştiriciler, kendisine en iyi şekilde hizmet edeceklerine dair sahte sözlerle onu aldattılar.

Spesifik olarak, geliştiriciler yaklaşık dört ağdan geliyor. Bu ağlar Bitcoin Satoshi Vision (BSV), Bitcoin Core (BTC), Bitcoin Cash (BTCH) ve Bitcoin Cash ABC’dir (ABC). Kısaca Wright, amiral gemisi para birimi Bitcoin’i icat ettiğini iddia eden Avustralyalı bir bilgisayar bilimcisi.

Bir rapora göre, Wright, Şubat 2020’de ev bilgisayarının hacklenmesi olayıyla sonuçlanan özel anahtarlarını kaybettiğini iddia ediyor. Wright’a yanıt veren bir sanık, Wright’ın davasını “sahte” olarak nitelendirdi. Ancak dava hala soruşturma altında.

Wright, bu yazıyı yazarken, 111.000 Bitcoin hissesini iki adresinden geri alabilmek için erişim için hevesli. Dahası, Wright bu iki adres için özel anahtarlarının olmadığını iddia ediyor.

Ontier hukuk firması Ortağı Paul Ferguson şunları söyledi:

“Müşterimiz, Bitcoin’i mevcut yasalar dahilinde çalışmak için yarattığını ve meşru mülkiyetin kanıtlanabildiği bir kayıp veya hırsızlık durumunda geliştiricilerin kurtarmayı sağlama görevi olduğunu her zaman savundu.”

Buna ek olarak Peter Todd, Wright’ın henüz Bitcoin’e sahip olduğunu açıkça gösteren somut bir kanıt sunmadığını ifade etti.

Dahası, kripto topluluğu, Wright olayının sonucunun kripto hırsızlığı kararları vermede yeni bir yol getireceğine inanıyor.

Kaynak: https://coinquora.com/craig-wright-sues-developers-for-hacking-his-5-7b-bitcoin/

Add a comment