Cumbria’da Eğitim Merkezlerini Dezenfekte Eden Robot İşe Başladı

Cumbria’da Eğitim Merkezlerini Dezenfekte Eden Robot İşe Başladı

Fintech Haberleri
Mart 8, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
755
Önde gelen bir eğitim kuruluşu, öğrencilerinin dönüşüne hazırlanmaya yardımcı olması için dezenfekte edici bir robot kullanıyor. Gen2, çalışanlarını ve öğrencilerini Mart ayı başında güvenli bir şekilde karşılayabilmek için, Cumbria, Birleşik Krallık'taki Genel Merkez ve eğitim merkezindeki atölye alanını ve ana atriyumu dezenfekte etmek için yenilikçi teknolojiyi kullanıyor.
New technologies. Cleaning the apartment, conceptual illustration. Cute white robot holding the cleaning tools: a feather duster and a cleaning spray / flat editable vector illustration, clip art

Önde gelen bir eğitim kuruluşu, öğrencilerinin dönüşüne hazırlanmaya yardımcı olması için dezenfekte edici bir robot kullanıyor. Gen2, çalışanlarını ve öğrencilerini Mart ayı başında güvenli bir şekilde karşılayabilmek için, Cumbria, Birleşik Krallık’taki Genel Merkez ve eğitim merkezindeki atölye alanını ve ana atriyumu dezenfekte etmek için yenilikçi teknolojiyi kullanıyor.

Forth, Kovid-19’a karşılık  geçen yıl Cumbria’da uzaktan çalıştırılan bir robot geliştirdi. Firma, tüm dünyada nükleer, petrol ve gaz, yenilenebilir enerji ve diğer sektörlerdeki karmaşık endüstri sorunlarını çözmek için yaptığı yeniliklerle tanınır.

Gen2’nin Cumbria, Workington’daki merkez ofisi ve eğitim merkezinde merkez müdürü olan Nina Dixon, sürecin sahada çalışan personel ve öğrenciler için ekstra bir güvenlik önlemi sağlayacağını söyledi.

Gen2, Maryport, Cleator Moor ve Barrow’da Cumbria’da bulunan mühendislik firması için çıraklık programları ve eğitimler veren Forth ile birkaç sene birlikte çalışmıştır. Nina, organizasyonun, West Cumbria’da geliştirilen dünyanın ilk çözümlerini göstermek için dezenfekte robotu gibi yenilikleri desteklemekten ve sergilemekten memnun olduğunu söyledi.

Kaynak : https://thefintechtimes.com/a-robot-that-disinfects-training-centres-is-put-to-work-in-cumbria/

Add a comment