Curve’den, NFT’ler İçin Açık Artırma

Curve’den, NFT’ler İçin Açık Artırma

Fintech Haberleri
Mart 27, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
690
Hepsi bir arada kart fintech Curve, hayır kurumları için beş dijital sanat eserini açık artırmaya çıkararak NFT çılgınlığına dokunuyor.
CurveMastercard

Hepsi bir arada kart fintech Curve, hayır kurumları için beş dijital sanat eserini açık artırmaya çıkararak NFT çılgınlığına dokunuyor.

Birçok animasyonlu Curve markalı figürler, bugün dünyanın her yerinden gelen online tekliflerle NFT olarak sanal çekicin altına girecek.

Tüm gelir, Covid’in etkisiyle mahvolan Londra’daki tiyatro topluluğunu desteklemeyen Tiyatro Destek Fonu’na gidecek. Birleşik Krallık’ın başkentindeki tiyatro ve sanat çalışanlarının yaklaşık %40’ı, korona sebebiyle bir senedir işten çıkarılıyor.

Curve, kripto borsası Rarible.com’da açık artırma için uygulama içi karakterlerinin dijital görüntülerini listeledi.

Nft’ler, blockchain teknolojisini kullanarak benzersiz bir dijital dosyanın sahipliğini onaylayan kripto para birimi tokenlarıdır. Halktan herkes görüntüleri çevrimiçi olarak görüntüleyebilir, ancak teklife girmek için bir Ethereum cüzdanı bağlamalıdır.

Curve’nin kurucusu ve CEO’su Shachar Bialick söylüyor ki: “Tiyatro topluluğu, Londra’ya canlılığını ve çeşitliliğini kazandıran şeyin bir parçası, Curve’un karargahımız olarak İngiltere’nin başkentini seçmesini sağlayan bir kombinasyon. Curve’nin toplumda somut bir fark yaratmak için, dijital sanatı kullanmanın ilk örneklerinden biri üzerinde Tiyatro Destek Fonu ile birlikte çalışmasından gurur duyuyorum. NFT’ler, tamamen fiziksel bir deneyim olarak sanat sahipliği ve zevki hakkındaki düşüncelerimizi değiştirmeye yönelik gerçek bir vaatte bulunuyor. “

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37753/curve-auctions-nfts-for-charity

Add a comment