CZ, Binance Soruşturmasının Raporlarına Yanıt Verdi: “Hikayenin “Dişleri” Yok

CZ, Binance Soruşturmasının Raporlarına Yanıt Verdi: “Hikayenin “Dişleri” Yok

Kripto Para Haberleri
Mart 14, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
826
Binance CEO'su, şirketin KYC / AML uygulamalarını şiddetle savundu ve bir soruşturmanın raporlarını reddetti.
binance-cz-bitcoin-1200x900-1

Binance CEO’su, şirketin KYC / AML uygulamalarını şiddetle savundu ve bir soruşturmanın raporlarını reddetti.

Bloomberg’in Cuma günü kripto para borsası Binance’in ABD sakinlerinin yasadışı alım satım yapmalarına izin verdiği için soruşturma altında olduğu raporundan kısa bir süre sonra, Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (daha çok CZ olarak bilinir) Clubhouse’da canlı bir AMA sırasında raporları reddetti ve raporun “diş yok.” dedi.

CZ, “Bu, kelimenin tam anlamıyla birkaç dakika önce veya bir saat önce olduğu gibi yeni ortaya çıkan bir konu,” dedi. “Birincisi, haber makalesi hayır olmadığını, önümde olmadığını,” suistimal “olmadığını söyledi, kazmalıyım. Birincisi, Binance’ten herhangi bir suistimal raporu gelmedi, bu yüzden rapor bir nevi kendini yenilgiye uğrattı. “

CZ, bir işletme olarak Binance’in düzenleyicilerle iletişim konusunda “yorum yok” politikası sürdürdüğünü ve bu durumun, tek bir anonim kaynağa atıfta bulunan raporun içeriğini çürütme konusunda şirketi zor durumda bıraktığını belirtti.

Bir soruşturma, “bizi suçlamaya, bizimle bir şeyler yapmaya çalıştıkları” anlamına gelmez ve raporun sadece rutin bir iletişim olabileceği anlamına gelmez, dedi.

CZ, örnekler vermeden, iletişimsizlik olarak nitelendirdiği benzer olayların geçmişte yaşandığını ve “hikayenin dişleri olmadığını” söyledi.

Ayrıca, “kendini algılayan rakiplerin” gazetecilere iddialarla ağır ve içerik açısından eksik hikayeler yayınlamaları için rüşvet verebileceğini veya baskı yapabileceğini iddia etti.

CZ geçen yıl medyayla karmaşık bir ilişki yaşadı. Bu ayın başlarında Binance, Forbes ve iki gazetecisine karşı sessizce bir iftira davası düşürdü.

“Sadece ABD ile değil, dünyanın her yerindeki tüm ajanslarla son derece işbirlikçi bir duruş sergiliyoruz. Düzenleyici kurumlarla aktif bir diyaloğumuz var ”dedi.

Geofence’deki Çatlaklar

CFTC’nin ABD’li kullanıcıların borsaya yasadışı alım satım yapıp yapmadıklarını araştırdığına dair haberler, geçen yıl Kasım ayında ABD’li tüccarların yasağı aşmak için “akıllı” yollar bulduklarını kabul ettiği göz önüne alındığında, belki de sürpriz olmamalı.

Ancak bu sabah CZ, Binance’in KYC / AML politikalarını şiddetle savundu.

“Binance’in muhtemelen sektördeki en güçlü KYC / AML programına sahip olduğunu kamuoyuna açıklayabilirim” dedi. “[…] Çok dikkatli, çok katı KYC / AML yapıyoruz. Ayrıca çok akıllı coğrafi sınırlama kullanıyoruz. “

Standartların genellikle “çok katı” olduğunu iddia ederek şirketin kazara ABD’ye gelen yolcuları “yanlış etiketlediğini” de sözlerine ekledi.

Bununla birlikte, ABD kullanıcılarının sıklıkla mevcut sistemleri atlatmaya çalıştıklarını bir kez daha kabul etti ve engellerinin kalitesinin “iyileştirilmesi” gerektiğini belirtti.

Sonunda, endüstri oyuncularının ve düzenleyici kurumların ortak bir zemin bulabileceği umutlu bir üslup yakaladı.

“Şu anda sektör oyuncuları ile düzenleyiciler arasında bir tür boşluk var. Umarım her iki tarafın da elini uzattığını ve bu boşluğu doldurduğunu görmek istiyorum. “

Kaynak: https://cointelegraph.com/news/cz-responds-to-reports-of-binance-investigation-story-has-no-teeth

Add a comment