Danimarka KızılHaçı, 3 Milyon Dolarlık Blokzinciri Tabanlı Volkan Felaket Bağına Sponsor Oldu

Danimarka KızılHaçı, 3 Milyon Dolarlık Blokzinciri Tabanlı Volkan Felaket Bağına Sponsor Oldu

Kripto Para Haberleri
Mart 23, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
655
Danimarka Kızılhaçı, birkaç yardım ortağıyla birlikte, volkanik patlama felaketlerini kapatmak ve felaket bağı kurmak için işbirliği yaptı.
d5l1kme-fdb562cc-095b-40a6-ab33-a11a46cb8765

Danimarka Kızılhaçı, birkaç yardım ortağıyla birlikte, volkanik patlama felaketlerini kapatmak ve felaket bağı kurmak için işbirliği yaptı.

Danimarka KızılHaçı, volkanik bir patlamanın ardından rahatlama sağlamayı amaçlayan bir felaket bağına sponsor olduğu için, insani nedenler için kripto ve blokzincirinin benimsenmesi başka bir genişleme için belirlendi.

CIR Magazine’e göre, afet bonosu – genellikle kedi tahviliyle kısaltılır – özel firmaların ve projeyle ilgili Solidum Partners ve Plenum Investments gibi yatırımcıların olduğu diğer insani kuruluşların desteğine sahip.

Bir sigorta riski menkul kıymetleştirme birimi olan Replexus tarafından geliştirilen blokzinciri teknolojisini kullanan kedi tahvili, insani yardım için fon sağlamayı ve felaket bir volkanik patlama sonrasında serbest bırakılmasını hızlandırmayı hedefliyor.

Blockchain tabanlı kedi bağı, yaklaşık 3 milyon dolar toplamayı planlıyor ve dünya çapında 10 aktif yanardağa odaklanacak. Rapora göre, seçilen bu yanardağlar, her bir volkanik dağın 60 millik yarıçapında yaşayan 700.000’den fazla insan için büyük riskler oluşturuyor.

Kedi bağının kapsadığı 10 aktif yanardağ, Meksika’daki Popocatépetl ve Kolombiya’daki Nevado del Ruiz’dir. Diğerleri arasında Endonezya’daki Merapi ve Raung, Guatemala’daki Fuego ve Şili’deki Villa Rica sayılabilir. Mt. Kamerun ve Ekvador’daki Pichincha, Cotopaxi ve Tungurahua’daki Kamerun da sigorta fonu kapsamındadır.

Proje hakkında yorum yapan Replexus CEO’su Cedric Edmonds şunları söyledi:

“Volkan CAT tahvili, sigortaya bağlı bir menkul kıymetler blokzincirine yerleştirilecek, bu da işlemi yardım kuruluşu için uygun maliyetli hale getirecek ve ILS yatırımcıları arasında ikincil piyasa ticaretine olanak sağlayacak.”

Gerçekten de, çoklu tehlike risk yönetimi ekibi Mitiga Solutions, fonların dağıtımını kolaylaştırmak için bir modelleme sistemi geliştirdi. Sistem, volkanların çevresinde yaşayan savunmasız toplulukların risk profilini belirlemek için patlama olayının ürettiği kül bulutunun yüksekliğini ve rüzgar yönünü analiz ediyor.

Kül bulutu belirli bir yüksekliği aştığında ve hakim rüzgarlar bu toplulukların yönünde olduğunda, Mitiga tarafından geliştirilen sistem otomatik olarak kedi tahvilinden ödeme yapılmasını sağlayacaktır. Replexus ayrıca, tahvil ihracı başına ödeme maliyetlerini 400.000 dolara kadar azaltabildiği lanse edilen sistemle tahvilin kaydileştirilmesinden sorumlu izinli bir blokzinciri oluşturdu.

Kripto ve blokzinciri şirketleri, kurumsal sosyal sorumluluklarının bir parçası olarak doğal ve insan kaynaklı felaket dönemlerinde insani yardım sağlamada aktif rol oynamaya devam ediyor. Cointelegraph tarafından daha önce bildirildiği üzere, kripto şirketleri yılın başlarında Teksas kış fırtınasından etkilenen insanlara yardım etmek için fon sağladı. Ocak ayında, Amerikan Kanser Derneği, ilk kripto para birimi kanser fonunu oluşturmak için kripto yardım kuruluşu The Giving Block ile ortaklık kurdu.

Kaynak: https://cointelegraph.com/news/danish-red-cross-sponsors-3m-blockchain-based-volcano-catastrophe-bond

Add a comment