Deutsche Börse ve Commerzbank Dijital Varlık Pazarında

Deutsche Börse ve Commerzbank Dijital Varlık Pazarında

Fintech Haberleri
Nisan 30, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
828
Deutsche Börse ve Commerzbank, sanat ve emlak sektöründeki dijital varlık sınıfları için blockchain tabanlı bir dijital pazar oluşturmak için fintech spinoff 360X'e yatırım yaptı.
merlin_152217516_ec507b9f-aa86-4ff8-a98e-0fcebed54812-superJumbo

Deutsche Börse ve Commerzbank, sanat ve emlak sektöründeki dijital varlık sınıfları için blockchain tabanlı bir dijital pazar oluşturmak için fintech spinoff 360X’e yatırım yaptı.

360X’in arkasındaki ekip, 2020’de Frankfurt’ta elektronik döviz platformu 360T’yi kuran Carlo Kölzer tarafından yönetiliyor. Çoklu banka platformu, daha sonra Deutsche Börse tarafından 2015’te 725 milyon euroya satın alındı.

Kölzer diyor ki: “360X mega bir trendi hedefliyor. Dijital varlıklar, katlanarak büyüyen türden bir pazardır. Biz yeni ekosistemler yaratıyor ve yatırımcılara daha önce erişemedikleri varlıklarda yenilikçi yatırım fırsatları sunuyoruz. “

Planlar kapsamında, tokenize edilmiş gerçek varlıklar, yatırımcıların erişimini kolaylaştırmak ve temel varlıkta kısmi ticarete izin vermek için bir blok zincirinde eşlenecek.

Deutsche Börse CEO’su Theodor Weimer,

“Deutsche Börse’nin yeni varlık sınıflarına girmesi gerektiğine ikna oldum. Gelecekte, bugün ticareti yapılamayan varlıkların geniş bir tokenizasyonunu ve dijitalleşmesini göreceğiz. 360X, ortaklarımızla birlikte geliştirdiğimiz, seri pazar yeri oluşturmamız için yeni ve yenilikçi bir platformdur. “

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37964/deutsche-brse-and-commerzbank-to-build-digital-asset-marketplace

Add a comment