Nexo, Mastercard ve DiPocket ile kripto kredi kartlarını piyasaya sürmek için bir anlaşma imzaladı.

Nexo, Mastercard ve DiPocket ile kripto kredi kartlarını piyasaya sürmek için bir anlaşma imzaladı.

Fintech Haberleri Kripto Para Haberleri
Nisan 18, 2022 tarafından Ali Bertay SOLAK
353
Kullanıcılar, kripto varlıklarının değerinin %90'ını Nexo ile harcamalarına izin verecek bir kredi limitine erişeceğinden, bu Nexo kripto kartı ile mümkün olacak.
nexologo-640x505-1

Dijital varlık platformu Nexo, Mastercard ve DiPocket ile Avrupa’daki müşterilerinin fonlarına dokunmadan dijital para birimleri harcamasına izin verecek kripto kartlarını piyasaya sürmek için bir anlaşma imzaladı.

Dijital Varlık Rezervini Tüketmeden Kripto Harcama

Kullanıcılar, kripto varlıklarının değerinin %90’ını Nexo ile harcamalarına izin verecek bir kredi limitine erişeceğinden, bu Nexo kripto kartı ile mümkün olacak.

Ödeme altyapısı işlemcisi olarak görev yapacak Mastercard ortaklığı sayesinde Nexo Crypto Kart Sahipleri, kartı dünya çapında 92 milyondan fazla işyerinde kullanabiliyor. DiPocket, platformun resmi kart düzenleyicisi olarak görev alacak.

Nexo’nun Kurucu Ortağı ve Yönetici Ortağı Antoni Trenchev, “Mastercard ve DiPocket ortaklığıyla Avrupa’da Nexo Card’ı piyasaya sürmek bizim için büyük bir kilometre taşı ve mevcut finansal ağ ile dijital varlıklar arasındaki muazzam sinerjinin en son kanıtı” dedi. “Bu benzersiz ürün, önce Avrupa’da, sonra dünya çapında milyonlarca insanın kripto para birimlerinin potansiyelinden vazgeçmek zorunda kalmadan anında harcama yapmasına izin verecek ve böylece gelişmekte olan varlık sınıfı için benzeri görülmemiş bir günlük fayda sağlayacak.”

Ortaya çıkarılacak olan bu kart, Asgari geri ödeme, hareketsizlik durumunda ücret talebi ve aylık kart aidati gibi süreçleri içerisinde barındırmayacak ve ayda 20.000 €’ya kadar yabancı işlem (FX) ücreti olmayacak. bu kartın ek bir avantajlarından bir tanesi de gerçekleştirilen her işlemde %2’lik geri ödeme sağlaması olacak. Bu geri ödeme, BTC veya platformun yerel tokeni olan NEXO ileödenecektir.

Add a comment