Discord Dolandırıcıları, Kullanıcıları Ücretsiz Bitcoin Sözüyle Sahte Borsaya Çekiyor

Discord Dolandırıcıları, Kullanıcıları Ücretsiz Bitcoin Sözüyle Sahte Borsaya Çekiyor

Kripto Para Haberleri
Şubat 5, 2021 tarafından Alperen KANIK
589
Kaspersky Daily'nin Perşembe günkü raporuna göre, dolandırıcılar Discord üzerinden kripto para odaklı sunuculardaki kullanıcıları hedef alan ve onlara ücretsiz kripto para veren yeni bir borsadan geliyormuş gibi gözüken özel mesajlar gönderdiler. Kaspersky, dolandırıcıların karanlık web'de satış için bir kripto kullanıcıları veritabanı toplamaya çalışıyor olabileceğini söyledi.
discord

Kaspersky Daily’nin Perşembe günkü raporuna göre, dolandırıcılar Discord üzerinden kripto para odaklı sunuculardaki kullanıcıları hedef alan ve onlara ücretsiz kripto para veren yeni bir borsadan geliyormuş gibi gözüken özel mesajlar gönderdiler.


Potansiyel kurbanlardan borsaya kaydolmaları, işlem sırasında kişisel veriler sunmaları ve işlemi tamamlamak için küçük bir kripto para yatırma işlemi yapmaları veya sahte bir müşterinizi tanıyan (KYC) kimlik kontrolünden geçmeleri gibi işlemleri sırasıyla yapmaları istendi.


Kurbanlar ücretsiz kriptolarını almaya çalıştıklarında, hesabına 0,02 BTC (-% 0,84) veya 750 $’lık ether (ETH, -% -2,1) depozit etmeleri , ücretsiz kripto paralarını ancak bu şekilde alabilecekleri söylenildi.


Ücretsiz kripto parayı almak isteyen kullanıcılar hesaba istenilen tutarı yatırıyor, ancak bir para çekme girişiminde bulunulduğunda başarısız oluyor.


Kaspersky, bu durumda “withEREUM” olarak adlandırılan sözde değişimin , iki faktörlü kimlik doğrulamasını taklit ederek bile orijinal görünmek için ikna edici bir şekilde tasarlandığını söyledi.


Dolandırıcılar, ziyaretçilerin kriptolarını ele geçirmenin yanı sıra, rapora göre “karanlık web’de iyi bir fiyat getirebilecek” bir kripto kullanıcıları veritabanı topluyor olabilir.

Add a comment