DOGE, Bitcoin Cash’i Kovaladı!

DOGE, Bitcoin Cash’i Kovaladı!

Kripto Para Haberleri
Şubat 9, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
552
Bitcoin çatallaşmasıyla oluşturulan Bitcoin Cash, piyasa değerine göre yapılan listede 10. sıradaki yerini DOGE'ye bıraktı.
DOGE

Bitcoin Cash, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre; piyasa değerine göre hazırlanan sıralamada ilk 10 kripto para birimi listesnden çıktı ve 11. sıraya yerleşti. Bitcoin Cash’in tahtına DogeCoin (DOGE) oturdu.

Bitcoin Cash, bir Bitcoin çatallaşması sonucunda oluşturulmuş oldukça büyük bir kitlesi olan kripto para birimi. ;Bazı Altcoin savunucuları, Bitcoin Cash’in daha hızlı ve daha az maliyetle birim transfer edebilmesi sebebiyle Bitcoin’den daha iyi olduğunu savunuyor.

Elon Musk’ın başlattığı tweet atma akımıyla beraber yükselişe geçen DogeCoin, artık insanlar tarafından “halkın kripto parası” olarak tanımlanıyor. Bir internet şakası üzerine çıkan dijital para birimi, son 1 hafta içerisinde yaklışık %100 değer kazanarak kendi fiyatını ikiye katladı.

CoinMarketCap

DOGE’nin tahtına oturduğu Bitcoin Cash de son bir hafta içerisinde yaklaşık %15’lik bir yükseliş gerçekleştirmişti fakat bu değer, onu DogeCoin’in önüne geçiremedi.

Add a comment