DOGE, Federal Rezerv Bankası Başkanı Tarafından Ponzi Olarak Markalandı

DOGE, Federal Rezerv Bankası Başkanı Tarafından Ponzi Olarak Markalandı

Kripto Para Haberleri
Haziran 22, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
710
Dogecoin bir kez daha sıcak koltukta. Bu konu, Minneaopolis Merkez Bankası Neel Kashkari'nin onu Ponzi olarak adlandırmasından sonra ortaya çıktı.
KATWIJK, NETHERLANDS - JANUARY 29: In this photo illustration a visual representation of digital cryptocurrency, Dogecoin is displayed on January 29, 2021 in Katwijk, Netherlands.  (Photo by Yuriko Nakao/Getty Images)
  • Dogecoin, Minneaopolis Federal Rezerv Bankası başkanı tarafından Ponzi olarak markalandı.
  • DOGE, düşüş piyasasına rağmen 30 milyar doları aşan piyasa değerini koruyor.

Dogecoin bir kez daha sıcak koltukta. Bu konu, Minneaopolis Merkez Bankası Neel Kashkari’nin onu Ponzi olarak adlandırmasından sonra ortaya çıktı. İlginç bir şekilde bu, Coinbase’in baş hukuk görevlisi Paul Grewal’ın Linkedin’de DOGE’nin nasıl telaffuz edileceğine dair bir anket oluşturmasından sonra oldu.

Kaynak: Paul Grewal

Ayrıca, bu Kashkari’nin kripto para birimini ilk kez patlatması değil. Geçen yıl bir etkinlikte, kripto para biriminin dev bir çöplük gibi olduğunu belirtti.

Kaşkari daha fazla açıkladı:

“Doların değerli olmasının nedeni, ABD hükümetinin doları üretme konusunda yasal bir tekele sahip olmasıdır. Sanal para birimi ve kripto para dünyasında, bu çöp paralardan binlercesi var. Kelimenin tam anlamıyla, insanlar on milyarlarca dolar için kandırıldı ve sonunda SEC bunun üzerine gitmeye başladı.”

Belki gelecekte kripto para biriminin harika bir şey ortaya çıkarabileceğini de sözlerine ekledi.

Kashkari, “Belki bundan beş yıl sonra veya 10 yıl sonra ya da bundan 20 yıl sonra bundan faydalı bir şeyler ortaya çıkacaktır, ancak şu ana kadar ortaya çıkan tek şey çöp yakmak” dedi.

Öte yandan, DOGE’nin son zamanlarda karşılaştığı sol ve sağ sorunlara rağmen, kripto sağlam kalıyor. Yani DOGE bugünlerde kanlı piyasaya rağmen istikrarını korumayı başardı. Aslında DOGE, kripto piyasasının vahşi oynaklığı karşısında piyasa değerini 30 milyar doların üzerine çıkarmayı başardı.

Bugün, DOGE, 1 yıllık yaklaşık %+11000’lik bir büyüme oranıyla 0,27 dolarlık makul bir fiyatla işlem görüyor.

Kaynak:  https://coinquora.com/doge-branded-as-ponzi-by-federal-reserve-bank-president/

Add a comment