Dogecoin (DOGE) Hız Kazandı! DOGE Neden Yükseliyor?

Dogecoin (DOGE) Hız Kazandı! DOGE Neden Yükseliyor?

Kripto Para Haberleri
Ocak 28, 2021 tarafından
777
Popüler kripto para birimi Dogecoin (DOGE), son 24 saatte %60 oranında değer kazandı. Kripto para birimi CoinMarketCap verilerine göre yazının ...
dogecoin-doge-hiz-kazandi-doge-neden-yukseliyor-4bAlXzIv.png

Popüler kripto para birimi Dogecoin (DOGE), son 24 saatte %60 oranında değer kazandı. Kripto para birimi CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 0.01235 dolardan işlem görüyordu.

Bilindiği üzere DOGE geçen yıl yaşadığı TikTok pump’ından sonra ciddi bir yükseliş kazanmıştı. Dogecoin bu sefer de başka bir çevrimiçi topluluk tarafından pump’lanıyor gibi görünüyor. Yükselişeten; bu ayki GameStop pump’ından sorumlu 4,1 milyon kullanıcıya sahip r/wallstreetbets subreddit grubu sorumlu olabilir. Topluluğun şu anda GameStop’taki aynı durumu Dogecoin’de de denedikleri iddia ediliyor.

Bunun dışında Dogecoin’in yükselişe geçmesinin bir diğer sebebi olarak Dogecoin’in artık Ethereum ağında renDOGE olarak mevcut olması gösteriliyor. Bu sayede tokenize edilmiş DOGE artık merkeziyetsiz finans kullanıcıları tarafından da kullanılabilecek.

Ethereum Ağında DOGE

DeFi projesi Ren dün OpenDAO ile ortaklığının yeni bir özelliğini duyurdu: Ethereum ağında DOGE. OpenDAO, Ethereum üzerindeki çeşitli varlıkları tokenize etmek için çalışan bir organizasyondur ve kullanıcıların Ethereum ağı içinde daha az sürtünme ve giriş engelleri ile harcama yapmasına olanak tanır. Ren, “Dogecoin yatırımcısıysanız ve projede uzun süredir çalışıyorsanız $DOGE’unuzdan etkin bir şekilde kredi alabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Dogecoin, son haftalarda üç yeni borsa listelenmesi ve bir Pornhub entegrasyonu ile bir aktivite artışı gördü. Elon Musk’ın son Dogecoin tweetlerinin DOGE’a artan ilginin arkasında olabileceği düşünülüyor.

Dogecoin TT Oldu

Öte yandan Dogecoin, Türkiye’de teknoloji kategorisinde Twitter’da Trend Topic (TT) oldu. Dogecoin hakkında 65 bine yakın tweet atıldı.

Kaynak : https://www.coinkolik.com/dogecoin-doge-hiz-kazandi-doge-neden-yukseliyor/

Add a comment