Dogecoin (DOGE) Kripto Piyasası Çöküşüne Rağmen Yükselişte Kaldı

Dogecoin (DOGE) Kripto Piyasası Çöküşüne Rağmen Yükselişte Kaldı

Kripto Para Haberleri
Nisan 20, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
846
Pazar günü, kripto para piyasası, Bitcoin ve diğer büyük altcoin fiyatlarının düşmesine neden olan vahşi bir çöküş yaşadı.
dogecoin-doge-skyrockets-to-around-9-times-its-april-2021-starting-value_feature
  • Dogecoin (DOGE), kripto piyasasındaki çöküşe rağmen yükselişini sürdürüyor.
  • DOGE, BTC ve ETH’yi aşan yüksek işlem hacmi gösterdi.
  • Musk’ın tweetinden sonra DOGE yeni bir ATH’ye ulaştı.

Pazar günü, kripto para piyasası, Bitcoin ve diğer büyük altcoin fiyatlarının düşmesine neden olan vahşi bir çöküş yaşadı. Şaşırtıcı bir şekilde, Dogecoin (DOGE) fiyatı pozitif kaldı ve bir günde %56’nın üzerinde yükseldi. Özellikle, DOGE, piyasadaki çöküşe rağmen yükseliş gösteren kripto para birimlerinden biridir.

DOGE Fiyatı Yükselişte Kaldı

DOGE, 2013 yılında şaka olarak piyasaya sürülen kripto para belirtecidir. CoinGecko’ya göre, DOGE fiyatı 0.36 dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 25.763.230.230 dolardır.


Yükselen Kanal Modelini Gösteren DOGE / USDT Fiyat Grafiği (Kaynak: TradingView)

Yukarıdaki günlük zaman dilimi grafiği, Yükselen Kanal modelini gösterir. Yükselen Kanal, yukarı eğimli eşit eğilim çizgileri arasında oluşan fiyat modelidir. Daha da fazla, daha yüksek ve daha yüksek dipler bu fiyat modelini yapılandırır.

Yukarıda gösterildiği gibi, bu dönemin başlangıcına doğru, DOGE yükselmek için düşüş eğilimini terk etti. Ek olarak, fiyat son 24 saatte 0,23 dolardan 0,37 dolara yükseldi ve fiyat hala yükseliyor.

Buna ek olarak, DOGE, Bitcoin’den (BTC) sonra genel olarak en büyük ikinci kripto para birimi olan Ether’in (ETH) yerini alarak şaşırtıcı derecede yüksek bir işlem hacmi gösterdi.

Son zamanlarda, DOGE fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,437 dolara ulaştı. Bu fiyat artışı, Elon Musk’ın ‘Doge Barking at the Moon’ tweetinden kaynaklanıyordu.

Buna ek olarak, ABD merkezli kripto borsası Coinbase, Nasdaq’daki hisselerinin doğrudan listelenmesiyle geçen hafta halka açıldı. Moreso, bu haber DOGE dahil tüm büyük kripto para birimlerinin fiyatlarının yükselmesine neden oldu.

Kaynak: https://coinquora.com/dogecoin-doge-stays-bullish-despite-crypto-market-crash/

Add a comment