Donald Trump: Bitcoin Dolara Karşı Düzenlenmiş Bir Sahtekarlık

Donald Trump: Bitcoin Dolara Karşı Düzenlenmiş Bir Sahtekarlık

Kripto Para Haberleri
Haziran 16, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
790
Bugün, Donal Trump Fox News röportIajı sırasında Bitcoin’e sahtekarlık dedi. Onun bu yorumu, El Salvador’un Başkanının Bitcoin ve alt kripto paraları legal yapmasından sonra geldi.
images
  • Donald Trump Fox News röportajı sırasında Bitcoin’i sahtekarlık olarak  nitelendirdi.
  • Yorum, El Salvador Başkanı’nın kriptoyu legal yapmasından sonra geldi.
  • US SEC’in yeni başkanı daha ağır kripto düzenlemelerine odaklanıyor.

Bugün, Donal Trump Fox News röportIajı sırasında Bitcoin’e sahtekarlık dedi. Onun bu yorumu, El Salvador’un Başkanının Bitcoin ve alt kripto paraları legal yapmasından sonra geldi. Ayrıca, eski ABD Başkanı, Bitcoin’e karşı eski duruşunu yineledi:

“Bitcoin bir aldatmacadır. sevmiyorum. Dolara karşı rekabet eden başka bir para birimi gibi görünüyor.”

Trump benzer bir duruş sergileyerek Bitcoin ve diğer kripto varlıklarını yasa dışı faaliyetleri kolaylaştıran dolandırıcılıklardan ibaretti. Görev süresi boyunca, kripto topluluğu gerileyen bir aşama yaşadı.

Dahası, Trump tarafından seçilen SEC Başkanı Jay Clayton, kripto düzenlemeleri konusunda pasif bir duruş sergiledikten sonra yakın zamanda bir tartışmaya dahil oldu. Clayton, 2017’den sonra yapılan tüm Bitcoin ETF’lerini reddetti. Bu nedenle, birçok kişi görev süresinin sona ermesini kutluyordu.

Sonuç olarak, yeni SEC başkanı Gary Gensler’in ilk önce kripto düzenlemeleri konusunda yumuşak olması bekleniyordu. Ancak şimdiye kadar Gensler, yatırımcı korumalarına ve daha sert kripto düzenlemeleri yapmaya odaklandı.

Bu arada, Twitter’da, Trump’ın son yorumu bir meme şenliği haline geldi. Farklı kullanıcılar buna mükemmel bir Bitcoin onayı ve satın alma sinyali diyorlardı. Pek çok kişi bunun kripto dünyasında oturmak için çit bakıcıları için bir şans olduğunu düşünürken.

Şimdiye kadar Trump, Facebook gibi bazı sosyal medya platformlarından iki yıl boyunca yasağı güncellerken, Twitter süresiz yasağını sürdürüyor.

Öte yandan BTC, Mayıs ayından bu yana toparlanmakta zorlanıyor. Şu anda 32.989.38 USD’den işlem görüyor ve 24 saatlik işlem hacmi 43.129.732.654 USD’dir.

Piyasa çöküşü, büyük ölçüde Çin’in kripto faaliyetlerini yasaklamasına ve elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın artık Bitcoin kullanarak araç alımlarını kabul etmeyeceğini duyurmasına bağlandı.

Kaynak: https://coinquora.com/donald-trump-says-bitcoin-is-a-scam-against-the-dollar/

Add a comment