Düzenleyiciler: Binance Hisse Senedi Tokenları Güvenlik Yasalarını İhlal Edebilir

Düzenleyiciler: Binance Hisse Senedi Tokenları Güvenlik Yasalarını İhlal Edebilir

Kripto Para Haberleri
Nisan 29, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
888
Alman düzenleyicilere göre, Binance hisse senedi tokenleri bir başarı. Ancak bu hisse senedi bazı güvenlik yasalarını ihlal edebilir.
Monthly_Regulations-1
  • Alman düzenleyiciler, Binance hisse senedi tokenlerinin menkul kıymetler yasalarını ihlal edebileceğini söyledi.
  • Binance Hisse Senedi Jetonları, AB İzahname Yönetmeliğinin 3 (1) Maddesinin ihlalidir.

Alman düzenleyicilere göre, Binance hisse senedi tokenleri bir başarı. Ancak bu hisse senedi bazı güvenlik yasalarını ihlal edebilir.

Kısa süre önce, Almanya Mali Denetleme Kurumu, Binance’in tokenize edilmiş hisse teklifini kontrol etti. Yetkili, bunun Binance için fazla umut verici görünmediğini söyledi. Yayınlanan rapora göre, Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht (BaFin), Binance’in menkul kıymetler yasalarını ihlal ediyor olabileceğini düşünüyor. Bunun nedeni Binance’in Tesla gibi firmaların tokenize edilmiş hisse senetlerini çıkarmasıdır.

BaFin raporu, Binance’in sunduğu menkul kıymetleri veya şirketlerin ürünlerini belirtmedi. Ancak BaFin, Binance’in bir plan yayınlaması gerektiğini söyledi. Ayrıca Binance, ihlalleri ortadan kaldırmak için yasaların gerektirdiği tüm verileri vermiş olmalıydı. Ancak bundan sonra Binance yasal olarak tokenize edilmiş hisseleri sunabilirdi.

Düzenleyiciler, Binance hisse senedi tokenlerinin AB Prospektüs Yönetmeliğinin 3 (1) Maddesini ihlal ettiğini söyledi. Durum bu olsaydı, para cezaları Binance için oldukça ağır olabilirdi.

Ayrıca BaFin, 24. Bölüm 3. paragraf 3 No. 1 WpPG uyarınca izahname vergisinin ihlalinin resmi bir suç olduğunu kaydetti. Ayrıca 5 milyon Euro’ya kadar para cezası da olabilir. Bu, WpPG’nin 24. Bölüm, 6. paragrafını izleyen son mali yılın toplam cirosunun %3’ü anlamına gelir. Para cezaları, ihlalin ekonomik faydasının iki katına kadar çıkabilir.

Almanya, Binance’in hisse senedi tokenleri hakkında fikir sahibi olan ilk ülke değil. Birleşik Krallık düzenleyicileri ve Hong Kong yetkilileri de dahil olmak üzere diğerleri de görüşlerini ifade etmeye başladı.

Kaynak: https://coinquora.com/regulators-binance-stock-tokens-could-break-security-laws/

Add a comment