EasyPark Group, PARK NOW’ı Kaptı

EasyPark Group, PARK NOW’ı Kaptı

Fintech Haberleri
Mart 14, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
863
EasyPark Group, dijital park ve mobilite hizmetlerinin kapsamını genişletmek için İngiltere markası RingGo da dahil olmak üzere PARK NOW Group'u satın almasının ana hatlarını açıkladı.
maxresdefault-1

EasyPark Group, dijital park ve mobilite hizmetlerinin kapsamını genişletmek için İngiltere markası RingGo da dahil olmak üzere PARK NOW Group’u satın almasının ana hatlarını açıkladı.

BMW Group ve Daimler Mobility AG, ortak girişimleri PARK NOW Group’u, ilgili makamların önceden onayına tabi olarak EasyPark Group’a satmayı kabul etti.

Önerilen satın alma, her iki şirketi de Avrupa ve ABD’de kapsama alanını ölçeklendirmek için bir araya getirecek ve hem yol üzerinde hem de cadde dışında park etme, park rehberliği ve araç içi entegrasyon sunarak park alanında yeniliğe yatırım yapacak.

Avrupalı mobilite şirketi EasyPark, sürücülerin bir uygulama aracılığıyla hem park hem de elektrikli araç şarjını uzaktan bulmasına, yönetmesine ve ödemesine yardımcı oluyor. Avrupa ve Avustralya’da 20 ülkede 2.200 şehirde bu uygulama bulunuyor. PARK NOW, 11 ülkede RingGo, PARK NOW, Park-line ve Parkmobile markaları altında faaliyet gösteriyor.

İki şirket, ‘teknolojik coşku ve amansız bir iyileştirme arayışına’ dayanan bir kurumsal kültürü paylaştıklarını söylüyorlar. EasyPark, ‘gelecekte müşterilerine daha iyi, entegre hizmetler’ sunmak için ek büyüme ve genişlemeyi finanse etme planlarını da açıkladı.

RingGo genel müdürü Peter O’Driscoll, “EasyPark ve RingGo, akıllı mobilite ve daha temiz, daha yaşanabilir şehirler için aynı tutkuyla hareket ediyor” dedi. “RingGo, emisyon temelli park çözümlerinde yenilik lideridir ve daha fazla müşteriye, şehre ve operatöre gelişmiş park çözümleri sunmak için birleşik becerilerimizden yararlanmak, daha temiz ve daha akıllı bir mobilite geleceğine doğru yolculuğumuzu önemli ölçüde hızlandırmamızı sağlayacaktır.”

EasyPark Group CEO’su Johan Birgersson şunları ekledi:

“PARK NOW’u, müşterilerini ve tüm ekibi EasyPark Group’ta ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu, daha fazla şehir, park operatörü ve ortak kullanıcılarımız için günlük yaşamda değer katmamızı ve mobiliteyi basitleştirmemizi sağlar. Uzun vadeli büyümemizi ve yenilikçi yeteneklerimizi hızlandırmak için satın alma stratejik olarak önemlidir.

Taraflar, düzenleyici makamların onayını gerektiren işlem şartlarını açıklamama konusunda anlaştılar.

Kaynak : https://thefintechtimes.com/easypark-group-agrees-deal-to-snap-up-rival-park-now/

Add a comment