Elon Musk, Dogecoin Tweetlerinden Etkilenmedi

Elon Musk, Dogecoin Tweetlerinden Etkilenmedi

Kripto Para Haberleri
Şubat 27, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
790
Tesla CEO'su açık bir şekilde "köpekleri ve ‘meme’leri" seviyor ve Dogecoin tweetlerinin federal inceleme olasılığını tutarlı bir şekilde abartılı bir tavırla selamlıyor.
musk-doge-1200x628-2

Tesla CEO’su açık bir şekilde “köpekleri ve ‘meme’leri” seviyor ve Dogecoin tweetlerinin federal inceleme olasılığını tutarlı bir şekilde abartılı bir tavırla selamlıyor. 

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin’in fiyat hareketleri üzerindeki iddia edilen etkisine yönelik olası bir soruşturma söylentileri, geçtiğimiz gün sosyal medyada dolaştı.

Bir Twitter fenomeninin attığı tweet “zirve 2021.”

Musk’ın SEC ile önceki hesaplaşmalarına rağmen, CEO, ‘meme’ kripto para birimine olan tutkusunun kıvılcımına neden olan tamamen gerçek bir yasal yanılgı olasılığı konusunda şaşkın görünüyor. Musk’ın “köpek ‘meme’lerine” duyduğu aşkı, onu, Dogecoin (DOGE) hakkında defalarca şakacı ‘meme’ler yayınlamaya teşvik etti, en son Doge maskotu “gerçek ayda” gösterildi.

Musk’ın görünüşe göre her iki kripto para biriminin fiyat hareketleri üzerindeki büyük etkisi, takip ettiği muazzam sosyal medya göz önüne alındığında, çözücü ‘meme’ ünlü şilinden eğlenceli hale getiriyor. Hukuk danışmanları daha önce, CEO’nun bu yıl Bitcoin’in fiyat hareketleri üzerindeki belgelenmiş etkisinin ardından SEC’den incelemeye alınmış olabileceği fikrini daha önce dile getirmişlerdi.

Hem SEC soruşturması beklentisi hem de Doge’un “gerçek bir para birimine” dönüşmesi ihtimali, şimdilik CEO’nun hayal gücünde paralel ‘meme’ benzeri ve mizahi olasılıklar olarak kalıyor. Musk’ın 2018’de yaptığı SEC savaşları, CEO için büyük sonuçlar doğurmuştu. Tesla yönetim kurulu başkanı olarak görevden alınmasına ve mali cezaların ödenmesine yol açmıştı, ancak henüz Twitter vuruşlarından vazgeçmesi pek olası görünmüyor.

Kaynak: https://cointelegraph.com/news/elon-musk-unfazed-by-rumored-possibility-of-sec-probe-into-dogecoin-tweets

Add a comment