Elon Musk İşlemleri Daha İyi Hale Getirebilmek İçin DOGE İle Çalışıyor

Elon Musk İşlemleri Daha İyi Hale Getirebilmek İçin DOGE İle Çalışıyor

Kripto Para Haberleri
Mayıs 17, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
771
Tesla CEO'su Elon Musk, 13 Mayıs'ta DOGE işlemlerini daha iyi ve daha verimli hale getirmek için Dogecoin (DOGE) geliştiricileriyle birlikte çalıştığını duyurdu.
elon-muk-ftrd
  • Elon Musk, DOGE işlemlerini iyileştirmek için Dogecoin geliştiricileriyle birlikte çalışıyor.
  • Elon’un bu haberi açıklamasından kısa bir süre sonra, DOGE fiyatı önemli ölçüde, %14, arttı.
  • Dogecoin fiyatı 0,543753 dolardır.

Tesla CEO’su Elon Musk, 13 Mayıs’ta DOGE işlemlerini daha iyi ve daha verimli hale getirmek için Dogecoin (DOGE) geliştiricileriyle birlikte çalıştığını duyurdu.

İlginç bir şekilde, Elon haberi paylaştıktan kısa bir süre sonra, Dogecoin fiyatı ezici bir şekilde %14’ün üzerinde arttı. Dikkat çekici bir şekilde, sansasyonel meme-coin olan Dogecoin, hiçbir teknolojik özelliği olmayan bir şaka olarak başladı.

Ayrıca Elon, bu yıl sürekli olarak DOGE ile ilgili bir dizi açıklama yaptı. Özellikle, Elon’un DOGE açıklamaları altcoin’lerin fiyatını büyük ölçüde yükseltti. Örneğin, Elon 8 Mayıs’ta bunu bir “koşuşturma” olarak nitelendirdi. “Saturday Night Live” programında göründüğünde DOGE’u “acele” olarak adlandırdı.

Sadece Dogecoin değil, Elon da bugünlerde bir dizi tweet ve duyuru ile Bitcoin (BTC) fiyat hareketini büyük ölçüde etkiledi.

Bununla birlikte, Elon’un hem Bitcoin hem de Dogecoin üzerindeki etkisinden dolayı kripto topluluğu, Elon’un eylemlerinin tüm kripto piyasasını manipüle etmeyi hedefleyebileceğini düşünüyor. Bir rapora dayanarak, birçok kişi Elon’un “retorik tasma” ile DOGE’ye sahip olabileceğine de inanıyor.

Bu nedenle kripto topluluğu, Elon’un ilgisini kaybederse DOGE’de herhangi bir anda çökmeye neden olabileceğine inanıyor. “Musk’ın niyeti ne olursa olsun, bu DOGE sahiplerini benzersiz bir şekilde savunmasız bir konuma getiriyor”.

Kaynak: https://coinquora.com/elon-musk-works-with-doge-to-improve-transactions/

Add a comment