Elon Musk NFT Satışı Yapacak

Elon Musk NFT Satışı Yapacak

Kripto Para Haberleri
Mart 15, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
832
Ünlü girişimci Elon Musk, bir NFT satışı yapacağını duyurdu.
elonmusknft

Son zamanlarda popülerliği gittikçe artan ve “dijital sanat” ya da “dijital koleksiyon” olarak nitelendirilen NFTler ünlü isimlerin de ilgisini çekmeye devam ediyor. Daha önce Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey attığı ilk tweeti NFT’ye çevirip satışa koymuştu. Şimdi de Elon Musk, NFT ile alakalı bir şarkının olduğu tweetini NFT şeklinde satıyor.

Tweetin NFT olarak satılacağı söylense de açıklama olarak herhangi bir NFT marketinin linki yer almıyor dolayısıyla henüz ilk fiyat verilmemiş durumda. Ünlü girişimci Elon Musk’ın da tıpkı diğer NFT satanlar gibi açık arttırma şeklinde bir satış gerçekleştirmesi bekleniliyor.

Elon Musk’ın kız arkadaşının daha önce bir NFT satışından yüklü miktarda para kazandığı biliniyor. Yapılan haberlere göre Grimes, NFT satışından 5.8 milyon dolarık bir gelir elde etmişti.

Elon Musk’ın söz konusu NFTler hakkında bir şarkı barındıran tweetini NFT olarak bir markette satışa koyması dahilinde bu, ünlü girişimcinin ilk NFT satışı olacak. Artık kripto sevici olarak nitelendirilen Elon Musk’ın attığı bu NFT tweetinin bile altında hatrı sayılır sayıda Dogecoin ile alakalı tweet bulunuyor. SpaceX’in kurucusu, Dogecoin ile ilgili tweetleriyle kripto dünyasında ünlenmişti.

Add a comment