Elon Musk vs. Peter Schiff: Sen Kripto Paraları Savundun

Elon Musk vs. Peter Schiff: Sen Kripto Paraları Savundun

Kripto Para Haberleri
Şubat 21, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
955
Kripto para karşılığı ile bilinen Peter Schiff ile kripto para pozitivisti Elon Musk, Twitter üzerinden bir tartışma yaşadı!
elon musk

Ünlü girişimci ve artık bir kripto para pozitivisti olarak bilinen Elon Musk ile ünlü altın yatırımcısı Peter Schiff arasında Twitter üzerinden bir tartışma yaşandı. Tartışmanın göbeğinde yatırım tekniklerinin karşılıklı yorumlanması vardı.

Kripto para karşıtlığıyla tanınan Peter Schiff, Twitter üzerinden bir Bitcoin ve altın karşılaştırması yaptı. Sonrasında da şu sözlere yer verdi:

Elon Musk’a göre ‘Bitcoin neredeyse yasal para kadar saçma.’ Yani Musk, hem Bitcoin’i hem de yasal parayı bir saçmalık olarak görüyor. Buna katılıyorum, yalnızca dijital yasal para olan Bitcoin’in merkez bankaları tarafından basılan kağıt yasal paradan daha bile saçma olduğunu düşünüyorum. Altın ise bir saçmalık değil. Gerçek bir para ve ikisinden de iyi!

Peter Schiff

Daha sonra Elon Musk, kendisine doğan cevap hakkını kullandı ve yine Twitter üzerinden şunları yayınladı:

Altın satın aldığınızı söyleyen bir e-posta ile altın sahibi olmak aynı şey değil. Aynı şekilde kripto sahibi de olabilirsiniz. Para, yalnızca değiş tokuşta yaşanan karışıklıkları önleyen bir veridir. Diğer tüm veriler gibi bu veri de gecikme ve hataya açıktır. Sistem, her ikisini de asgari düzeye indiren bir hale evrilecek.

Elon Musk

Musk’ın bu açıklaması, kripto para topluluklarınca ilgi yağmuruna tutuldu ve verilen demeç üzerine yorumlar gelmeye başladı. Yorumların temelinde ise kripto paraların ana felsefesinde yatan merkeziyetsizlik ve bununla birlikte gelen gecikmeler veya gönderim hataları vardı.

John McAfee’den sonra kripto paraları iş dünyasında yüksek sesle savunan birinin varlığı, kripto para topluluklarını ve onların arkasındaki felsefeye inanan insanları memnun ediyor. Elon Musk’ın bu topluluklarca beğenilmeyen tek yönü ise piyasaya fiyat bazındaki etkisinin oldukça büyük olması.

Add a comment