Emirates NBD, 2021 Yatırım Görüşünü Açıkladı

Emirates NBD, 2021 Yatırım Görüşünü Açıkladı

Fintech Haberleri
Şubat 13, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
688
Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye (MENAT) alanındaki bankacılık grubu Emirates NBD, 2021 küresel yatırım görüşünü açıkladı.
Emirates-NBD

Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye (MENAT) alanındaki bankacılık grubu Emirates NBD, 2021 küresel yatırım görüşünü açıkladı. Teması “Sihirli Paranın Çağı” olarak 2021 görüşü, NBD Gropu Baş Yatırım sorumlusu Maurice Gravier tarafından medyaya açıklandı.


Medya brifinginde konuşan Gravier, yatırım stratejisini 2020’nin eşi benzeri görülmemiş olayları ve bunların finans piyasaları üzerindeki etkileri ile açıkladı. CIO ve ekibi, yüksek değerlemeleri destekleyen düşük faiz oranı rejimin ortasında, aşıların yaygın olarak dağıtılması ve hükümetlerin mali teşviklerinin artırdığı yakın ekonomik iyileşme konusunda kendinden emin.


Gravier dedi ki; “Taktiksel, yani kısa ila orta vadeli bir ufukta, zemin oldukça olumludur. 2021, sabit gelirdeki kuponları kırpmak ve güçlü kazanç artışına sahip hisse senetlerinde sermaye kazancı bulmakla ilgili olmalıdır.


Stratejik olarak, yani uzun vadeli ufukta, yatırım ortamı değişti. Büyülü para çağına giriyoruz ,düşük getiri ve bazı yeni riskler, enflasyon mu yoksa sadece dağlar kadar borç mu olsun. Cevabımız, stratejik varlık tahsisini her zamankinden daha fazla gelişmekte olan pazarla yeniden düzenlemek. Salgın sonrası toparlanmanın üzerinde kendilerini destekleyen seküler sürücülerle daha hızlı büyüyorlar, daha ucuzlar ve daha az kalabalıklar.”


CIO, bankanın Dubai’den işletilen çok varlıklı fonlarının son lansmanını da görüştü: Emirates Signature Temkinli Fon, Emirates Signature Orta Fon ve Emirates Signature Agresif Fonu, AED, EUR ve (ABD doları) cinsinden mevcut. Dubai’den gururla yönetilen ve Lüksemburg’da yerleşik olan fonlar, minimum 1.000 ABD Doları tutarında düşük bir yatırım ve günlük likidite ile Emirates NBD görünümlerinin doğrudan ve sürekli uygulanmasını sağlıyor.


Yıllık Emirates NBD CIO Görüşü, Emirates NBD’nin danışman, stratejist ve analist ekibinin bankanın nitelikli müşterilerine finansal işlemler ve yatırımlar hakkında tavsiyelerde bulunduğu, yatırım fırsatlarını ve temel küresel ekonomik göstergeleri ve derinlemesine finansal piyasa görüşlerini içeren bir danışmanlık planıdır.

Kaynak : https://thefintechtimes.com/emirates-nbd-announces-investment-outlook-for-2021/

Add a comment