ERC-20, Küresel Finansal Yapıyı Değiştirmeye Hazırlanıyor

ERC-20, Küresel Finansal Yapıyı Değiştirmeye Hazırlanıyor

Kripto Para Haberleri
Mart 28, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
772
Ethereum ERC-20 ekonomisi, küresel finansal manzarayı değiştirmeye hazırlanıyor. Ethereum, Etkisi Merkezi Olmayan Finans'tan (DeFi) dijital sanata kadar uzanan multi-milyar dolarlık bir ekonominin temelini etkili bir şekilde attı.
1_fBhm2dcZBc3Hesj3OSpnXw
  • Ethereum, Merkezi Olmayan Finans’tan (DeFi) dijital sanata kadar uzanan bir etkiye sahiptir.
  • Yalnızca geçen yıl, NFT merkezli tokenleştirme pazarı katlanarak büyüdü.
  • Ethereum blockchain şu anda stabilcoinler, sarılmış tokenler, NFT’ler vb. dahil olmak üzere çeşitli kripto tekliflerine güç veriyor.
  • Blockchain’e olan ilgi, özellikle JP Morgan, Amazon ve Goldman Sachs gibi ana akım oyuncularla artmaya devam etti.

Ethereum ERC-20 ekonomisi, küresel finansal manzarayı değiştirmeye hazırlanıyor. Ethereum, Etkisi Merkezi Olmayan Finans’tan (DeFi) dijital sanata kadar uzanan multi-milyar dolarlık bir ekonominin temelini etkili bir şekilde attı.

Özellikle Değiştirilemeyen Jetonlar (NFT’ler), son aylarda öfke yarattı. Saçma miktarlarda parayla çevrimiçi satış yapan bazı dijital koleksiyonlarla, yatırımcılardan büyük ilgi gördü. İnternet hissi “Nyan kedisi” nin arkasındaki adam Chris Torres buna bir örnektir. Son zamanlarda, on yıllık ‘meme’sini 600.000 dolara sattı.

Buna ek olarak, bir dijital sanatçı olan Beeple, kısa süre önce Christie’s müzayede evi aracılığıyla NFT şeklinde bir sanat eserini 69 milyon dolara sattı. Bu, onu bugün dünyanın en değerli üç sanatçısından biri yapıyor.

Yalnızca geçen yıl, NFT merkezli tokenleştirme pazarı katlanarak büyüdü. Bu alanda kilitli olan toplam değerin şu anda 500 milyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor.

Basitçe ifade etmek gerekirse, tokenleştirme, küresel finans endüstrisinin geleceği olarak görülüyor. Bu, gerçek dünyadaki bir varlığın dijital olarak ticareti yapılabilen bir varlığa dönüştürülebildiği tüm süreçleri ifade eder.

Blokzinciri bilgisi, özellikle JP Morgan, Amazon ve Goldman Sachs gibi ana akım oyuncuların da akın etmesiyle daha da büyüdü. Tokenizasyon kavramı giderek daha fazla güç kazanmaya devam etti.

Aslında, ilgilenen kullanıcılara bu tür hizmetler sunan birçok platform zaten var. Bunlardan biri Currency.com. Bireylerin hisse senetleri, tahviller, emtialar, Forex, kripto para birimleri ve hatta ETF’ler dahil olmak üzere 2000’den fazla tokenize edilmiş varlıkla uğraşmasına izin verir. Bu, müşterilere üst düzey KYC / AML uygulamalarını kullanan düzenlenmiş bir altyapı sunarken geleneksel fiat tabanlı yollarla mümkündür.

Dahası, Ethereum’un devreye girdiği yer burasıdır. Pek çok sıradan kripto meraklısı ve yatırımcısı, Ether’i dijital para olarak düşünme eğiliminde olsa da, altcoin’in altında yatan ekosistem oldukça çok yönlüdür ve merkezi olmayan bir bilgi işlem platformu olarak daha iyi tasavvur edilir. Birçoğu, geliştiricilerin çok çeşitli yeni uygulamalar, pazar protokolleri, DeFi araçları vb. oluşturmasına olanak sağlayabileceğine inanıyor.

Şüphesiz Ethereum ekosistemi muazzam olanaklar sunuyor. Her türlü varlığın tokenlaştırılmasına izin verdiği için, popülaritesi giderek daha hızlı bir şekilde artıyor. Bu, en iyi şekilde, son 90 gün boyunca, Ether’in parasal olarak BTC’den daha iyi performans göstermesiyle vurgulanmaktadır.

Ayrıca, ETH’ye artan tüketici ilgisi, para birimine adanmış Reddit mesaj panolarının son haftalarda büyük bir abone akışı görmesiyle de ortaya çıkıyor.

Sadece birkaç gün önce, Hong Kong merkezli bir teknoloji firması olan Meitu, yaklaşık 30 milyon ABD doları değerinde toplam 16.000 ETH satın aldı. Bu, şirketin yılın başından bu yana yaptığı ikinci Ethereum satın alımı olup, son satın alma 22.1 milyon ABD Doları (yaklaşık 15.000 ETH) değerindedir.

Bununla birlikte, Ether’in gittikçe daha fazla benimsenmesinin sonucu olarak, para birimi artan tıkanıklık sorunlarıyla karşı karşıyadır. Bu sorunlardan biri işlem ücreti ile ilgili artan sorunlardır. Bu nedenle, Ether’in vesilesiyle ortaya çıkıp çıkmayacağı ve dijital ekosistem haline gelmek için mevcut sorunlarını çözüp çözemeyeceği henüz belli değil.

Kaynak: https://coinquora.com/erc-20-is-primed-to-change-the-global-financial-landscape/

Add a comment