Eski HSBC İnovasyon Yöneticisi Diana Biggs, Dijital Varlıklar Girişimi Valor’a Katıldı

Eski HSBC İnovasyon Yöneticisi Diana Biggs, Dijital Varlıklar Girişimi Valor’a Katıldı

Fintech Haberleri
Şubat 12, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
690
HSBC'nin eski İnovasyon yöneticisi olan Diana Biggs, Valor ekibine katıldı!
hsbc

İsviçre merkezli dijital varlık girişimi, Valor, HSBC Özeli Bankacılık’ın eski küresel inovasyon başkanı Diana Biggs’i CEO olarak atadı. Valor, dijital varlık tarzı şeylere yatırım yapılmasını sağlayan kurumsal düzeyde borsada işlem gören finansal ürünler yayınlıyor.


Biggs, 2019’da özel bankacılık için küresel inovasyon başkan olmadan önce 2017’de İngiltere ve Avrupa için iş modeli inovasyon başkanı olarak HSBC’ye katıldı.

Geçen Eylül ayında bankadan ayrıldı.
Biggs ayrıca University College London’ın Blockchain Teknolojileri Merkezi’nde Sektör Danışmanı olarak görev yaptı ayrıca Uphold ve Anthemis Group’ta da görev aldı.


NGM borsasında işlem gören, dünyanın ilk ücretsiz dijital varlık ETP’si Bitcoin Zero’yu piyasaya sürdükten kısa bir süre sonra Biggs Valor’a katıldı. Şirketin şu anda yönetim altındaki varlıkları 30 milyon dolar ve yakında birçok ETP daha piyasaya sürecek. Biggs diyor ki: “Finans ve teknolojiyi ulaşılabilir yapmak, bütün profesyonel hayatımın en temel odak noktalarından biriydi.” Ve ekliyor. “Bu yüzden, mainstream aracılığıyla, dijital varlıklar gibi, sektördeki son yeniliklere yatırım yapmak ve Valor’a liderlik etme fırsatına sahip olduğum için çok mutluyum.”

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37468/ex-hsbc-innovation-exec-diana-biggs-joins-digital-assets-startup-valour

Add a comment