Eski OCC Yetkilisi: Kripto Paranın Desteği Var Ama Doların ‘Olmayabilir’

Eski OCC Yetkilisi: Kripto Paranın Desteği Var Ama Doların ‘Olmayabilir’

Kripto Para Haberleri
Mart 27, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
708
Eski OCC vekil denetleyicisi Brian Brooks, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin "aslında bir şey tarafından desteklendiğini" iddia etti.
st-25

Amerika Birleşik Devletleri Para Birimi Muhasebe Ofisi para biriminin eski vekil denetleyicisi Brian Brooks, Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin bir miktar desteği olduğunu, ancak ABD dolarının hiç desteklemeyebileceğini iddia etti.

Brooks, Joseph Kernen ile CNBC Squawk Box röportajında ABD Federal Rezerv başkanı Jerome Powell’ın Bitcoin ile ilgili son açıklamalarını ortaya çıkarmak için sözlerini verdi. Bu haftanın başlarında Powell, Bitcoin gibi kriptoların “esasen altının ikamesi” olduğunu ancak aynı zamanda “hiçbir şey tarafından desteklenmediklerini” savundu.

CNBC sunucusu Kernen, altının tarihsel olarak bir değer deposu olarak görüldüğüne dikkat çekerek Powell’ın yorumlarıyla ilgili kafa karışıklığını ifade etti. “Altın gibi olduğunu ama bir değer deposu olmadığını söyledi. Altının bir değer deposu olduğunu düşünmüyor mu? “

Brooks yanıt olarak, Fed’in dolar arzını önemli ölçüde artırması da dahil olmak üzere, insanların geçtiğimiz yıl Bitcoin’e akın etmelerinin birçok nedeni olduğunu söyledi. “Yani bunu yaptığınızda, doların bir yıl öncesine göre en az %40 daha az iyi bir değer deposu olduğu anlamına gelir. İnsanların Bitcoin’i tercih etmelerinin nedenlerinden biri de bu ”dedi.

Brooks, ABD’nin 1971’de Başkan Richard Nixon yönetiminde altın standardını terk etmesine atıfta bulunarak şunları söyledi:

“Gerçekten vurgulamak istediğim nokta, doların aslında hiçbir şey tarafından desteklenemeyeceğidir […] Ama kripto para birimleri aslında bir şey tarafından destekleniyor. Altta yatan ağlar tarafından destekleniyorlar ve bir kripto belirteci satın aldığınızda satın aldığınız şey – Bitcoin veya başka herhangi bir şey – her türlü şeyi işlemeye yönelik bir finansal ağ parçası satın alıyorsunuz.”

Kaynak: https://cointelegraph.com/news/former-occ-official-says-crypto-has-backing-but-dollar-may-not

Add a comment