ETH/BTC Bitcoin Teknik Analiz – 02.03.2021

ETH/BTC Bitcoin Teknik Analiz – 02.03.2021

Kripto Teknik Analiz
Mart 2, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
1066
ETH/BTC paritesi üzerinden 02.03.2021 tarihinde yaptığımız Bitcoin teknik analizi.
teknik analiz

ETH/BTC paritesi, kripto para piyasasının hangi sezonda olduğunu belirleyen önemli bir değerdi. 02.03.2021’de yaptığımız ETH/BTC Bitcoin teknik analiz 4 saatlik mum grafik üzerindedir ve analiz esnasında fiyat 0.0315’dir.

ETH/BTC 4 Saatlik Mum Grafik

ETH/BTC paritesinin 4 saatlik mum grafiğine baktığımız zaman bir düşüş trendi içerisinde olduğunu görebiliyoruz. Ara sıra yükselişler olsa da genel anlamda Ethereum’un Bitcoin karşısında değer kaybettiği aşikar. Fakat tam fiyatın tam da bulunduğu şu konum çok önemli.

ETH/BTC paritesinde fiyatın önündeki düşüş trend çizgisini kırması durumunda bir yükseliş görülmesi olası. Bu da Ethereum’un Bitcoin karşısında değer kazanması manasına geliyor ki aradaki makasın çok açıldığı zaten belirtiliyordu. Etheruem’un değer kazanması birçok yatırımcı ve analist için şaşırtıcı olmayacaktır. Söz konusu kripto para biriminin ağ ücretleriyle ilgili sorunlar çözülürse bu aktivite daha erken görülebilir.

ETH/BTC fiyat grafiğinde düşüş trend çizgisinin kırılması sonrası ilk direnç noktası şu anki bulunulan konumdan çok yukarda gözüküyor. Söz konusu sınırın aşılıp çizginin kırılması dahilinde sonradan oluşacak küçük düzeltmeler dışında bir duraksama olmadan yükseliş olacak gibi duruyor. Fakat ETH/BTC paritesinin daha önce de böyle bir konum yakaladığını ve bu tepenin es geçilip düşüşe devam edildiğini grafikte görülebiliyor.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.

Add a comment