Ethereum 2.0’ın Tarihi Belli Oldu!

Ethereum 2.0’ın Tarihi Belli Oldu!

Kripto Para Haberleri
Kasım 25, 2020 tarafından Ali Bertay SOLAK
562
Ethereum 2.0'ın başlama tarihi belli oldu! Söz konusu teknoloji 1 Aralık'ta kullanıcılarla buluşmaya hazır olacak.
aa

Çıktığı ilk tarihten itibaren altyapısal özellikleriyle adından söz ettiren Ethereum, kendini daha da geliştiriyor. Geliştirilen Ethereum2.0 ile, halihazırda saniyede 15 işlem yapılabiliyorken bu sayının daha da yükselmesi amaçlanıyor.

Ethereum, Vitalik Buterin tarafından bir Bitcoin konferansında tanıtılmıştı ve o günden bu yana dijital petrol lakabını almıştı. Özellikle Ocak 2018’deki yükselişiyle yatırımcılar arasında adından söz ettiren kripto para biriminin aslında altyapısı bu teknoloji için bir devrim niteliğinde.

Ethereum, akıllı sözleşmeler (buraya tıklayarak bu teknoloji hakkında daha fazla fikir edinebilirsiniz.) ile kripto para sektörüne büyük bir soluk getirmiş ve aynı zamanda insanlara kendi altyapısını kullandırtarak kendi dijital para birimlerini oluşturmalarına imkan vererek adından oldukça söz ettirmişti.

http://analizkripto.com/2020/11/24/cin-ikinci-dijital-yuan-piyangosunu-duzenleyecek/

Şimdi de Ethereum, yapısal bazda sektör için bir devrim niteliği taşıyan altyapısının teknik özelliklerine çağ atlatmak istiyor. Geliştirilecek olan Ethereum2.0 ile halihazırda saniyede 15 işlem gerçekleştirilebilirken bu sayı 100 bin işleme yükselecek.
Küçük bir not: Visa, saniyede 65 bin işlem yapabiliyor.

Ethereum2.0 araştırmacısı olan Justin Drake, 1 Aralık’ta söz konusu teknolojinin başlatılacağını tweet attı (Tweet bağlantısı). Söz konusu kripto paranın altyapısı tabii ki bir anda değişmeyecek, bu teknoloji geliştirmesi aşama aşama olacak ve zamana yayılacak.

Ethereum

Ethereum2.0 ile gelecek olan en büyük yeniliklerden biri de söz konusu kripto paranın altyapısında mevcut fikir birliği mekanizması değişecek. Proof-of-Work olan mekanizma, yeni gelişmelerle birlikte Proof-of-Stake olacak.

http://analizkripto.com/2020/11/24/cin-ikinci-dijital-yuan-piyangosunu-duzenleyecek/

Yeni gelecek olan altyapı değişikliklerin fiyata ne denli yansıyacağı ise merak konusu. 1 Aralık tarihinden itibaren söz konusu kripto para birimi, kademeli bir şekilde başlatılacak olsa dahi yeni altyapısıyla piyasada işlem görmeye başlayacak.

Ethereum, uzun bir süredir altcoinlerin başını çekiyor ve fiyat bazında diğer altcoinleri kıskandırıyor.
Not: Bu içerik bir yatırım tavsiyesi değildir.

Add a comment