Ethereum 50.000 Dolara Ulaşabilir mi?

Ethereum 50.000 Dolara Ulaşabilir mi?

Kripto Para Haberleri Kripto Teknik Analiz
Mart 11, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
954
Ethereum (ETH), Şubat 2021'in üçüncü haftasında yeni zirveleri yendi. Aynı zamanda, aynı ayın son haftasında yükseliş eğilimini sürdüremedi. Bu arada, yatırımcılar tarafından yapılan büyük satışlar ve ana kriptodaki düşüş nedeniyle Bitcoin, Ethereum pazarı da dahil olmak üzere tüm kripto stratosferini etkiledi.
etg-

Ethereum (ETH), Şubat 2021’in üçüncü haftasında yeni zirveleri yendi. Aynı zamanda, aynı ayın son haftasında yükseliş eğilimini sürdüremedi. Bu arada, yatırımcılar tarafından yapılan büyük satışlar ve ana kriptodaki düşüş nedeniyle Bitcoin, Ethereum pazarı da dahil olmak üzere tüm kripto stratosferini etkiledi.

Ethereum’un fiyatı düştü ve 1.558 dolarlık mevcut fiyattan ticareti son 24 saatte %23.43 arttı. Bitcoin Şubat ayında ilk kez 56.000 dolara ulaştıktan sonra, daha fazla yatırımcı ve uzman, Ethereum fiyat artışının eşit seviyelerde olması gerektiğine inanıyor. DeFi Space’te güçlü bir şekilde yarışan Binance Coin gibi diğer altcoinler, Ethereum 50.000 dolara ulaşan bir sonraki kripto para olacak mı?

Analist Andrew Keys: Ethereum Dijital Petroldur

Ethereum, 2021’de dünya sözleşmelerini teminat altına alarak dijital pazarın gelecekteki alt tabakası olarak yerini sağlamlaştıracak. Bunlar, kripto analisti Andrew Keys’in Aralık 2020’deki şartlarıydı.

Analist, Bitcoin’i (BTC) dijital altın ve Ethereum’u (ETH) dijital petrol olarak kabul ediyor. BTC 50.000 doları karşıladığında ve Ethereum Şubat 2021’de 2.000 doları geçtiğinde tahminleri yerine getirilmiş gibi görünüyordu.

Ethereum zor bir hafta ile karşı karşıya, ancak kripto varlığı yeni kilometre taşlarına yükseldikten sonra böyle bir senaryo bekleniyordu. Dijital para birimi, yatırımcılara önemli kazançlar sağladı.

Her yatırımcının, bir satın alma işlemine izin vermeye hazır olduğu bir fiyat hedefi vardır. Bu yatırımcılar için olumlu bir şekilde, Bitcoin’in (BTC) fiyatındaki artış, tüccarların Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ile ilgili doyumsuz ilgisiyle birleştiğinde, ETH’nin fiyatı 2.000 doları geçti.

Birçoğu, yatırımın geri çekilmesi için şablon olarak altını kullandı. Bu, metalin de 2.000 dolara ulaştığı ve 7 Ağustos 2020’de 2.067.15 dolarlık tüm zamanların en yüksek fiyatına yerleştiği zamandır. O zamandan beri fiyat atılımı altında işlem görüyor.

Ethereum’un yükseliş biçimindeki düşüşü, piyasada büyük bir satışla ilişkilendirildi. Kraken CEO’su Jesse Powell, Bloomberg Television ile yapılan görüşmede açıkça görülüyor ki, “Ether’in fiyatındaki yüzde 50’den fazla düşüşün bir ticaret motoru arızasından değil, aşırı satıştan kaynaklandığını” söyledi.

Birden fazla Ether sahibinin bu büyük talihsizliğe inanamaması için büyük bir şans ekledi. Ethereum ona hepsini satma, itibari para birimine dönüştürme ve hayatına devam etme kararını vermişti.

Fiyatlar düzeltme noktalarına düştükçe, dijital varlıklar satın almak için neredeyse daha makul hale gelecektir. Blok zinciri üzerinde çalışan 210 DeFi protokolünün bir parçası olarak ETH’ye duyulan ihtiyaç, 39 dolar gibi yeni bir yüksekliğe ulaşan Ether işlemleri için gaz ücretleri ile birleştiğinde, uzun vadede daha fazla kar kaydedilecek.

Bu sipariş, en yüksek miktarda DeFi protokolüne sahip blokzincirini, ana hedefi 50.000 dolar ile farklı kilometre taşlarını geçme yolunda belirledi.

Ethereum Fiyat Tahminleri

Ethereum, çok sayıda fiyat atılımına öncülük etmeye hazır. Fundstrat Global Advisors LLC stratejistleri David Grider, “Ethereum, kriptoda çalışan en iyi risk / ödül yatırımıdır” dedi.

Görüşleri, Ethereum’un dijital varlığın toplam değerine karar vermek için yeni belirtecine veya tek bir protokole güvenmediğini gösteren çeşitli işlevlerden kaynaklanıyor. Ethereum fiyatının 2021 Şubat’ın üçüncü haftasında en yüksek rekor seviyelerden sonra yedi kattan fazla artarak 10.500 dolara çıkacağını öngörüyor.

Blockfyre’ın Kurucu Ortağı ve Moonrock Capital’in Yönetici Ortağı Simon Dedic, Ethereum’un 9.000 dolardan daha yüksek bir değere sahip olacağını tahmin ediyor.

Times of India’da yayınlanan bir makalede, ZebPay CEO’su Rahul Pagidipati, Ethereum’un “Bitcoin’i takip etmeye yol açtığını” ekledi.

Pagidipati, sözlerini yorumlarken, ETH’nin fiyatının BTC’nin yüksekliğine çıkacağını açıkladı. Bu, diğer altcoinlerin boğa koşusu ve düşüş düşüşlerinde yaşlı kripto kardeşleriyle aynı yönü izlediğini düşünüyor.

“Fiat para birimi cinsinden 3,8 milyar dolar olarak ifade edilen yaklaşık 3 milyon ETH, uzun vadeli hisseler için güvence altına alındı ve onları satın alınabilir arzdan ayırdı” dedi.

ETH 1-day chart with 50-day SMA and 200-day SMA
50 günlük SMA ve 200 günlük SMA içeren 1 günlük ETH grafiği (kaynak: TradingView)

Blacktown Capital’den James Todaro, ETH’nin 9.000 doları geçeceğini varsayıyor. Analizi, öncelikle akıllı sözleşmelerin blok zincirinin, geniş bir kullanıcı tabanına sahip olan protokollerindeki Merkezi Olmayan Finans eğiliminden kar ederek 1 trilyon dolarlık piyasa kapitalizasyonunu aşan bir sonraki kripto para birimi haline gelmesini tanıyan temellere odaklanıyor.

Bu arada BuyUcoin CEO’su Shivam Thakral, Bitcoin’in konsolide olduğuna inanıyor. Bu nedenle, Ether’in rekor değerlemeye dokunmasının ana nedeni budur. “Yatırımcılar, uzun vadede yatırımlarından yüksek kar elde etmek için bir sonraki en popüler ve piyasa değeri olarak ETH’yi arıyorlar” dedi.

Son olarak, Ark Capital Kurucusu Brian Schuster, “DeFi dünyasını kontrol etmesi ve dijital dünyada devrim yaratma potansiyeli nedeniyle Ethereum 2024 yılına kadar 100.000 dolara ulaşacak.

Ethereum Satın Almak İçin Şimdi İyi Bir Zaman mı?

Kısa cevap, Evet.

Ethereum, Merkezi Olmayan Finansın (DeFi) lideridir. Büyük ticaret hacmi rakamlarına yansıyan harika bir kullanıcı tabanına sahip olan platformuna yakında daha fazla protokol eklendikçe, kripto varlık fiyatı bu süreçte muazzam bir şekilde artacaktır.

Yıllar boyunca çok sayıda Katman Bir (1) blokzinciri geliştirildi ve ne yazık ki acemi geliştiriciler kendilerini “Ethereum Killers” olarak pazarladılar. Bu tür blok zincirlerinin çoğu, daha hızlı ve sofistike bir akıllı sözleşme platformunu garanti etti, ancak fikir anlayışı ve uygulaması aynı olmadığı için rüzgarda kayboldu.

Gelecekte, çok sayıda geliştirici ve yatırımcı harekete geçmek ve Merkezi Olmayan Finans (DeFi) içindeki çeşitli fırsatlardan yararlanmak isteyecek. Doğal olarak, bu Ethereum’un gelecekteki projelerin küçük bir bölümüne düştüğünü görecek.

Not: Bu makaledeki hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır.

Kaynak: https://coinquora.com/can-ethereum-eth-price-reach-50000/

Add a comment