Ethereum Classic’in Yeni Bir ATH’ye Yükselmesinin 3 Nedeni

Ethereum Classic’in Yeni Bir ATH’ye Yükselmesinin 3 Nedeni

Kripto Para Haberleri
Mayıs 9, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
729
Ethereum Classic, geçen hafta %250'nin üzerinde bir artışla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 167.09 dolara yükseldi. Özellikle, ani dalgalanmanın ardından aşağıda gösterildiği gibi uzun bir kış uykusu geldi.
kotu-bir-sey-oldu-ethereum-classic-agina-saldiri-duzenlendi-1200x900-1
  • Ethereum Classic, 167.09 dolarlık yeni bir ATH’ye yükseldi.
  • Fiyat artışından önce birkaç ay süren kış uykusu geldi.
  • Ani fiyat artışına birkaç faktör neden olabilir.

Ethereum Classic, geçen hafta %250’nin üzerinde bir artışla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 167.09 dolara yükseldi. Özellikle, ani dalgalanmanın ardından aşağıda gösterildiği gibi uzun bir kış uykusu geldi.


Kaynak: CoinGecko

ETC fiyatındaki son artış, bazı yatırımcıların ani yükselişi neyin tetiklediğini merak etmesine neden oldu. Birkaç uzman ve analist, fiyat artışına neden olabilecek birkaç neden öne sürdü. ETC fiyat artışını tetikleyen en önemli üç neden, bunlarla sınırlı olmamak üzere aşağıdakileri içerir:

1. Altcoin Sezonu

Birkaç analist, 2021 yılından bu yana bir altcoin sezonu öngörüyor. Aslında, Bitcoin fiyatı bir süredir 50.000 ila 60.000 dolar aralığında kaldı. Bu, birkaç cesur yatırımcının daha hızlı bir kar elde etmesine yol açabilecek düşük altcoinleri aramasına neden oldu.

Ek olarak, genel kripto benimsemesinde belirgin bir artış, altcoin’i de olumlu yönde etkileyebilirdi. Analist ve YouTuber Sheldon Evans, kripto para biriminin pozitif toplamlı bir oyun olduğunu sık sık savundu. Bu, yalnızca bir süper kriptoya sahip olmak yerine birinin yükselişinin tüm kriptoların yükselişine yol açtığı anlamına gelir.

2. Yakında Ethereum 2.0 Yükseltmesi

Ethereum Classic şu anda kardeş blok zinciri Ethereum’a çok benziyor. Bununla birlikte, Ethereum 2.0 yükseltmesi hayata geçtiğinde, iki blok zinciri protokolde farklılık gösterecektir. Ethereum bir Proof of Stake (PoS) protokolüne geçerken, ETC Proof of Work protokolünü koruyacaktır. Spekülatörler, ETC’nin PoS ağına, ETC’nin ilgisini artıracak iyi bir alternatif sağlayacağına inanıyor.

3. Duygusal Değer

Benzer şekilde, bazı analistler ETC’nin yüksek bir manevi değeri olduğuna inanıyor. Bunun nedeni, ETC’nin orijinal Ethereum blok zincirini sürdürmesidir. ETC’nin yardımcı programı mevcut ETH blok zinciriyle eşleşmese de, bir blok zinciri geçmişini temsil ediyor.

Bu zorlayıcı nedenlere rağmen, yalnızca zaman, altcoin’in konumunu koruyup koruyamayacağını ve mevcut boğa koşusunu sürdüreceğini söyleyecektir.

Kaynak: https://coinquora.com/3-reasons-why-ethereum-classic-has-surged-to-a-new-ath/

Add a comment