Ethereum (ETH/TRY) Teknik Analiz 06.02.2021

Ethereum (ETH/TRY) Teknik Analiz 06.02.2021

Kripto Teknik Analiz
Şubat 7, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
893
Ethereum, Türk Lirası grafiğinde kritik bir eşikte. 4 saatlik mum grafik üzerinden ETH/TRY teknik analizi yaptık.
ethereum

Ethereum, Bitcoin’den sonra kripto para piyasasında dominansı en yüksek ikinci kripto para birimi ve en popüler altcoin. 06.02.2021 tarihinde Ethereum – Türk Lirası 4 saatlik mum grafik üzerinden yapılan teknik analiz sırasında ETH/TRY 12.000’dır.

ETH/TRY 4 saatlik mum grafik

Ethereum’un Türk Lirası’na karşı bir yükseliş trendinde olduğunu görebiliyoruz. Kırmızı çizgi major trend hattını, sarı çizgiler de minor trend hatlarını temsil ediyor.

Fiyatın daha önce bir minor trend hattını kırdığını, sonra yapılan düzeltme sonrası major trend hattından sektiğini görebiliyoruz. Ethereum’un Türk Lirası cinsinden fiyatı tam şu an kritik bir eşikte. Minor trend çizgisinin hemen sınırında duran fiyatın yukarı veya aşağı yönlü hareketlenmeleri söz konusu kripto para biriminin kısa vadeli yatırımcıları açısından yeni bir serüven olacaktır.

Minor trend çizgisinin hemen öncesinde güçlü bir satış yutan mum sinyali gözlemliyoruz. Ethereum’un buradan aşağı yönlü kırılıp bir düzeltmeye maruz kalması, gördüğümüz indikatör paralelinde olası.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.

Add a comment