Ethereum (ETHUSDT) Teknik Analiz | 28.09.2021

Ethereum (ETHUSDT) Teknik Analiz | 28.09.2021

Kripto Teknik Analiz
Eylül 28, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
644
Ethereum (ETHUSDT) Teknik Analiz | 28.09.2021
ETHUSDT

Ethereum, yakın zamanda getirdiği Londra Çatallanmasıyla bilrikte getirdiği transferlerde Ethereum yakımı özelliğiyle dikkatleri üzerine çekmiş ve o zamandan bu yana çok miktarda Ethereum ağ içerisinde yakılmıştı. Etheruem 2.0’a geçme yönünde güncellemeler getirmeye başlayan Ethereum (ETH)’um 4 saatlik Tether (USDT) grafiğiyle yaptığımız teknik analizimizi açıklamaya başlayalım.


Piyasalardaki genel düşüşten Ethereum da etkilenmiş gözüküyor. Diğer kripto para birimlerine nazaran kendisini daha iyi topladığını düşündüğümüz ETH, artık destek noktasının ve aşağı yönlü trend çizgisinin kesiştiği yerde sıkışmış durumda.


Fiyat grafiğine baktığımızda kuvvetli bir satış sinyali olarak görülen ayı yutan mum sinyalini son kısımda görebiliyoruz. Bu, Ethereum için tam da destek çizgisi ve düşüş trend çizgisinin kesiştiği yerde iyi bir haber değil. Fiyatın bu aşamada sabit ilerlemesini düşünmek iyimser olacaktır.


Fibonacci’yi kullanıp bir analiz daha yaptığımızda da daha önce destek direnç ve trend çizgilerini kullanarak yaptığımız analizi destekler nitelikte olduğunu görebiliyoruz.
Fibonacci içerisinde 0.32’den fiyatın sektiğini ve devamının Fibonacci köşegeninden sekebileceğini görebiliyoruz. Ethereum için tahmin edilen durumun gerçekleşmesi ani biçimde gerçekleşebilmesi için hacimle de desteklenmesi gerekecektir.


Önemli Not: Bu içerikteki hiçbir görsel veya yazı bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.

Add a comment