Ethereum Madencileri Ocak’ta 830 Milyon Dolarlık Yeni bir Rekor Kırdı!

Ethereum Madencileri Ocak’ta 830 Milyon Dolarlık Yeni bir Rekor Kırdı!

Kripto Para Haberleri
Şubat 3, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
670
Ethereum madencileri yeni bir rekor daha kırdı. Yalnızca Ocak ayında elde edilen kar 830 milyon dolara ulaştı!
ethereum-eth-fiyat-analizi-dusus-sinyalleri-gosteriyor-kritik-seviyeler-neler-45DThCiT.jpg

Madenci geliri önceki aya göre% 120’nin üzerine çıktı.

Ethereum madencileri, ağ üzerindeki hareketlilik, ücretler ve Ethereum’un fiyatının artmasıyla Ocak ayında 830 milyon dolarlık rekor bir kazanç elde etti.

CoinDesk’in verilerine göre aylık gelir, Ocak 2018’de Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın bir önceki rekorundan bu yana bu seviyeye ulaşamadı.

Gelir tahminleri, Ethereum madencilerinin cüzdanlarındaki Ethereumları hemen sattığını varsayıyor.

CoinDesk tarafından incelenen blok içi veriler, Ocak 2018’de ağ ücretlerinin aylık gelirin yalnızca %9’unu temsil ettiğini gösteriyor. Geçen ay, gelirin yaklaşık %40’ı ağ ücretlerinden geldi ve toplamda 504 milyon dolardan fazla gelir elde edildi.

Source: Coin Metrics, CoinDesk Research

Özellikle ücretler, Ethereum merkezli merkezi olmayan finans (DeFi) çılgınlığının ivme kazandığı Mayıs 2020’ye kadar Ethereum’un önceki rekor seviyesinden her ay düşük, tek haneli bir aylık gelir yüzdesini temsil ediyordu.

Mayıs ayından bu yana ücretler, aylık madenci gelirinin ortalama %30’unu temsil ediyor.

Ağın sürekli olarak yüksek işlem maliyetleri göz önüne alındığında, ücret gelirindeki artış şaşırtıcı değil. Blockchair verilerine göre, dolar cinsinden fiyatlandırılan ortalama işlem ücretleri 11 Ocak’ta 19 $ ‘ı geçerek rekor seviyelere ulaştı. Önceki işlem ücreti rekoru, sadece beş ay önce, DeFi’nin sıcak yaz mevsiminin zirvesinde 1 Eylül’de ortalama işlem başına 10,33 $ olarak belirlendi.

Yükselen geliri kaçırmamak için istekli olan madenciler, ağın hashrate’ini adım adım takip ederek ve Etherscan başına saniyede 360.000 gigahash (GH / s) üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla belirgin bir artış gördü. Madencilik zorluğu, son zamanlarda saniyede 4.600 terahash (TH / s) üzerinde bir rekor kırdı ve hala tırmanmaya devam ediyor.

Add a comment