Facebook Diem’in Rakibi Celo 20 Milyon Dolar Topladı; Hedefi Havaleler

Facebook Diem’in Rakibi Celo 20 Milyon Dolar Topladı; Hedefi Havaleler

Fintech Haberleri
Şubat 11, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
611
Ünlü sosyal medya devine rakip olan Celo, 20 milyon dolar destek aldı.
facebook

Facebook Diem rakibi Celo 20 milyon dolar topladı; Facebook liderliğindeki Diem’i devralan açık kaynaklı blockchain ödemeleri ekibi Celo, Andreessen, Horowitz, Greenfield One ve Electric Capital’den 20 milyon dolar destek aldı.

Celo, akıllı telefonu olan herkesin ulaşabileceği finansal hizmetler DeFi sistemleri ve araçlarına odaklanan bir ekosistem inşa ediyor.

Son birkaç yılda, Celo topluluğu bir ana ağ, yerel varlık, bir satbilcoin ve bir mobil ödeme uygulama geliştirdi. Şimdiye kadar, Celo ağında iki milyondan fazla işlem gerçekleştirdi. Yeni fon uygulamaya girdiğinde, Celo, Valora isminde bir mobil havale ve uçtan uca ödeme uygulamasıyla daha fazla araç eklemek istiyor.

Uygulama, kullanıcıların dünyanın hemen hemen her yerinden saniyeler içinde, işlem başına 0,01 dolar gibi çok düşük bir fiyat ile para gönderip almalarına olanak sağları. Eylül ayından itibaren beta sürümünde, uygulamanın 100’den fazla ülkede on binlerce kullanıcısı var.

Ayrıca Celo, Grameen Vakfı ile Filipinler’de, Kovid-19’dan etkilenen 3500’den fazla kadın girişimciye yardım dağıtmak için Valora’yı kurdu.Greenfield One’ın yönetici ortağı Sebastian Blum, “Valora, kripto yeniliğinin mükemmel bir örneği ve Celo platformunu geliştirmek milyonlarca kullanıcının elinde.”

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37458/facebook-diem-competitor-celo-raises-20m-targets-remittances

Add a comment