Facebook Neden Meta Oluşturdu

Facebook Neden Meta Oluşturdu

Fintech Haberleri
Kasım 1, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
842
Facebook'tan Mark Zuckerberg Perşembe günü yaptığı açıklamada, ajansın şirket çağrısını, son haftalarda ima edilen bir hareket olan Meta'ya dönüştürdüğünü ve işverenin, sosyal medya devinin CEO'sunun takip eden yeni bilgi işlem sürümünde milyarlarca dolarlık yatırım yapma planlarının olduğunu söyledi.
download-2

Facebook’tan Mark Zuckerberg Perşembe günü yaptığı açıklamada, ajansın şirket çağrısını, son haftalarda ima edilen bir hareket olan Meta’ya dönüştürdüğünü ve işverenin, sosyal medya devinin CEO’sunun takip eden yeni bilgi işlem sürümünde milyarlarca dolarlık yatırım yapma planlarının olduğunu söyledi.

“Metaverse” terimi, teknoloji endüstrisinin hayal gücünü yakalayan en son moda kelimedir – o kadar ki, en iyi bilinen internet platformlarından biri, fütüristik fikri kucakladığını belirtmek için yeniden markalaşıyor.

Metaverse Ne İş Yapar

Esasen, insanların buluşabileceği, resim yapabileceği ve oynayabileceği, dijital gerçeklik kulaklıklarının, artırılmış gerçeklik gözlüklerinin, telefon uygulamalarının veya diğer aletlerin kullanıldığı sayısız, birbirine bağlı dijital toplulukların uluslararası bir halidir.

Bu evrenin merkezinde, Facebook’un Oculus VR başlıklarından girebileceğiniz dijital bir dünya olan sanal bir gerçek olabilir.

Aynı zamanda, dijital dünyanın faktörlerinin gerçeğin zirvesine yerleştirildiği VR’den bir tür adım olan artırılmış gerçeklikten de oluşacak – Pokémon Go veya Facebook’un mevcut akıllı gözlüklerinin Ray-Ban ile birleştiğini düşünün.

Gelişmekte olan teknolojileri takip eden bir analist olan Victoria Petrock’a göre, alışveriş ve sosyal medya gibi online yaşamın diğer yönlerini de içerecek.

Mark Zuckerberg’in Metaverse ile iligili konuşmasını buradan izleyebilirsiniz.

Clegg, metaverse’nin inşasının 10 yıl süreceğini belirtti. O zamana kadar halkın, bekçi köpeklerinin ve hükümetlerin şirket ve yönetimi hakkındaki sorunlarını yatıştırmış olacak mı?

Add a comment