Facebook, QR Tabanlı P2P Ödemelerini Test Ediyor

Facebook, QR Tabanlı P2P Ödemelerini Test Ediyor

Fintech Haberleri
Nisan 7, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
800
Facebook, QR kod tabanlı kişiden kişiye ödemeleri ve kişiselleştirilmiş ödeme bağlantılarını denemeye başladı.
FaceBook-massenger-1-1200x720-1

Facebook, QR kod tabanlı kişiden kişiye ödemeleri ve kişiselleştirilmiş ödeme bağlantılarını denemeye başladı.

İlk olarak bazı ABD kullanıcıları artık Facebook Pay karuselinde yeni bir “Tara” düğmesi görüyor. Düğmeye bastıklarında, kullanıcılar arkadaşlarının QR kodunu tarayabilir, göndermek veya talep etmek için bir miktar seçebilir ve ardından ödemeyi yapabilir.

Aynı ekranda, kullanıcılar kişiselleştirilmiş bir ödeme bağlantısı görürler – https://m.me/pay/KullanıcıAdı – bu, insanların ödeme adreslerini Facebook dışında yayınlamasını sağlar.

Facebook Pay, sosyal medya devinin ana uygulaması Messenger, Instagram ve WhatsApp’ta çalışan ödeme hizmetini konsolide ederek 2019’un sonlarında piyasaya sürüldü.

Kullanıcılar zaten P2P (Person2Person) ödemeleri yapabilir ancak QR kodu seçeneği fiziksel, yüz yüze ödemeleri açar. Venmo zaten benzer bir hizmet sunuyor.

Bir Facebook sözcüsü TechCrunch’a yaptığı testi doğruladı: “Messenger’da ödemeleri daha kolay hale getirmek  için, insanlar para göndermek veya almak  istediklerinde QR kodlarını ve ödeme bağlantılarını kullanma becerilerini test etmeye başladık.”

Kullanıcıların en az 18 yaşında olması lazım. Bir Visa veya Mastercard banka kartına, bir PayPal hesabına veya desteklenen bir ön ödemeli karta sahip olması gerekiyor.

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37801/facebook-tests-qr-code-based-p2p-payments

Add a comment