Finansal Danışman, Bitcoin İçin En Büyük Çöküşün Geleceğini Söyledi

Finansal Danışman, Bitcoin İçin En Büyük Çöküşün Geleceğini Söyledi

Kripto Para Haberleri
Haziran 20, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
849
Popüler finans danışmanı ve en çok satan kitap 'Rich Dad Poor Dad'ın yazarı, Salı günü Bitcoin Crash hakkında tweet attı ve 24.000 dolara düşeceğini tahmin etti.
bitcoin-2007769_1920-e1513257904212
  • Zengin Baba Yoksul Baba yazarı Robert Kiyosaki, BTC’nin 24.000 dolara düşeceğini tweetledi.
  • Bitcoin’i dünyanın en büyük balonu olarak nitelendirdi ve daha fazla altın alacağını belirtti.
  • Daha önce, yatırımcıları birçok kez çökmeler sırasında Bitcoin’e yatırım yapmaya çağırdı.

Popüler finans danışmanı ve en çok satan kitap ‘Rich Dad Poor Dad’ın yazarı, Salı günü Bitcoin Crash hakkında tweet attı ve 24.000 dolara düşeceğini tahmin etti.

Tweet’te, Bitcoin’i dünya tarihinin en büyük balonu olarak nitelendirdi ve kendisine göre artık dünya tarihinin en büyük çöküşünü yaşayacak. Takipçilerine dikkat etmelerini ve kazayı zengin olmak için bir fırsat olarak görmelerini tavsiye ediyor. Ayrıca daha fazla altın ve gümüş alacağını da sözlerine ekledi.

Robert Kiyosaki, uzun süredir Bitcoin hakkında tahminlerde bulunuyor. Nisan ayında Kitco News ile yaptığı bir röportajda şunları söyledi:

“Bitcoin hala test edilmedi. Ama düşerse darbeye dayanacak güce sahibim. Ama altını ve gümüşü severim, altın ve gümüş Tanrı’nın parasıdır. Bu şeyleri aramak için dünyayı dolaştım”.

Ayrıca röportajlarda ve tweetlerde yatırımcıları birkaç kez çöküşte Bitcoin satın almaya çağırdı.

İnsanları finansal okuryazarlığa sahip olmaya ve kâr fırsatları aramaya teşvik eden kişisel finansal yönetim kitabı ‘Zengin Baba Yoksul Baba’ ile ünlü olan Kiyosaki, iyi finansal tavsiyeler verme konusunda oldukça itibar kazanmıştır. Ayrıca bir süredir kripto para birimleri hakkında yorum yapıyor, hatta yatırımcıların piyasada gezinmesine yardımcı olacak ücretsiz bir e-kitap bile çıkarıyor.

Ancak şimdi, Bitcoin’den tamamen geri adım atıyor gibi görünüyor, hatta BTC’nin fiyatının 27.000 $ ila 24.000 $’a düştüğüne dair daha önceki tahminini düşürüyor. Son tweet’inde kripto veya Bitcoin satın almak için harekete geçme çağrısı yok. Bunun yerine takipçilerine daha fazla gümüş ve altın aldığını söylüyor. Bitcoin ile tekrar tekrar devam eden ilişkisi sona eriyormuş gibi geliyor.

Kaynak: https://coinquora.com/bitcoin-biggest-crash-coming-says-financial-advisor/

Add a comment