FinCEN Tartışmalı Kripto Para Kuralları İçin Yorum Süresini Yeniden Uzatıyor

FinCEN Tartışmalı Kripto Para Kuralları İçin Yorum Süresini Yeniden Uzatıyor

Kripto Para Haberleri
Ocak 26, 2021 tarafından
668
ABD Finansal Suçlarla Mücadele Birimi (FinCEN), kripto para cüzdanlarına yapılan işlemler için kripto para borsalarının karşı taraf bilgilerini ...
fincen-tartismali-kripto-para-kurallari-icin-yorum-suresini-yeniden-uzatiyor-ScMlO4lz.jpg

ABD Finansal Suçlarla Mücadele Birimi (FinCEN), kripto para cüzdanlarına yapılan işlemler için kripto para borsalarının karşı taraf bilgilerini toplamasını ve depolamasını gerektiren tartışmalı bir kural için yorum süresini tekrar uzatıyor.

FinCEN, değişikliği bugün duyurarak tüm yorumların, değişikliğin ABD hükümetinin seyir defteri olan Federal Sicile gönderilmesinden 60 gün sonra yapılması gerektiğini söyledi. Bu hareket, önceki 15 günlük sürenin çok kısa olduğundan şikayet eden kripto para endüstrisi için bir zafer. FinCEN daha önce yorum süresini önerilen bir para birimi işlem raporu kuralı için 15 gün ve karşı taraf veri toplama kuralı için 45 gün uzatmıştı.

Bugün yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

“NPRM’ye yapılan tüm yorumlar, artık bu Uzatma Bildiriminin Federal Kayıtta yayınlandığı tarihten itibaren 60 gün içinde yapılacaktır.”

Hazine Bakanı Janet Yellen’a oylamadan önce FinCEN önerisi sorulan sorulardan birisiydi. Yazılı bir yanıtta, “FinCEN tarafından Aralık 2020’de önerilen bazı dijital varlıkların Banka Gizlilik Yasası kapsamında nasıl ele alındığına ilişkin kuralların farkındayım” ifadelerini kullanan Yellen, şunları söylemişti:

“Paydaşlarla yeterli görüş alışverişi ve onlardan girdi sağlama ihtiyacı konusunda hemfikirim. Onaylanırsa, paydaşlardan uygun girdinin nasıl sağlanacağına dair bir değerlendirmeyi içerecek şekilde tekliflerin tam ve kapsamlı bir incelemesini sağlamayı planlıyorum.”

Kaynak : https://www.coinkolik.com/fincen-tartismali-kripto-para-kurallari-icin-yorum-suresini-yeniden-uzatiyor/

Add a comment