Fintech Kredilendirme Başlangıcı, KreditBee C Serisi Öz Sermaye Turunda 75 Milyon Dolara Ulaştı.

Fintech Kredilendirme Başlangıcı, KreditBee C Serisi Öz Sermaye Turunda 75 Milyon Dolara Ulaştı.

Fintech Haberleri
Şubat 16, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
780
Bengaluru merkezli fintech kredisi girişimi KreditBee, Premji Invest, Mirae Asset Naver Asia Growth Fund, Alpine Capital ve Arkam Ventures'tan hem birincil hem de ikincil yatırımdan 75 milyon ABD Doları değerindeki Seri C hisse senedi turunu tamamladı.
kreditbee

Bengaluru merkezli fintech kredisi girişimi KreditBee, Premji Invest, Mirae Asset Naver Asia Growth Fund, Alpine Capital ve Arkam Ventures’tan hem birincil hem de ikincil yatırımdan 75 milyon ABD Doları değerindeki Seri C hisse senedi turunu tamamladı.


“Uzun çevrimdışı süreçler ya da geleneksel yüklenim yöntemleri nedeniyle resmi kredi sektörüne girmeyi her zaman zor bulan hizmet almayan ve yetersiz hizmet alan kesime yardım etme hayaliyle başladık. Daha geniş bir kredi ürünleri portföyü ile amacımız, daha önce resmi kredi sağlanmayan 180 Milyondan fazla Yeni Kredili müşteriye kredi sağlamak. KreditBee’nin Kurucu Ortak CEO’su Madhusudan E, bu yatırım, bunu başarmak için daha olumlu adımlar atmamıza yardımcı olacak “dedi.


Holding kuruluşu daha önce ICICI Bank ve Arkam Ventures dahil olmak üzere markalı yatırımcılardan toplamda 43 milyon ABD dolarının üzerinde öz sermaye topladı.


Öz sermaye yatırımı hakkında konuşan Premji Invest’in ortağı Atul Gupta, “KreditBee’nin krediye yeni giren müşteriler, yetenekli ekipleri ve sorumlu teknoloji destekli sigortalamaya giden yolu resmileştirme vizyonundan etkilendik ve bir sonraki büyüme aşamasında onlarla ortak olmaktan memnunuz. “


Diğer yandan, Mirae Asset Venture Investments (Hindistan) CEO’su Ashish Dave, “Platformun müşterilere kredi verebildiği büyük ölçek, yalnızca teknoloji yığınının istikrarını ve gücünü değil, aynı zamanda krediye yeni giren müşteriler için anahtar oluşturan alternatif veri noktaları kullanan müşterilerin uygun kredi puanlaması. “


Grup, Mayıs 2018’de genç profesyoneller için tam yığın dijital kredi vermeye odaklanan KreditBee’yi başlattı. Platform, hem maaşlı hem de serbest meslek sahiplerine dijital bireysel krediler ve dayanıklı tüketici kredileri sağlama konusunda uzmanlaşmıştır. Platform, dijital olarak etkinleştirilmiş teminatlı krediler, ev kredileri ve kredi limitine girerek ürün yelpazesini çeşitlendirmeyi planlıyor.

Kaynak : https://www.livemint.com/

Add a comment