Fraugster, Yapay Zekanın Oyunlarda Hileyi Önlemeye Nasıl Yardımcı Olabileceği Üzerine

Fraugster, Yapay Zekanın Oyunlarda Hileyi Önlemeye Nasıl Yardımcı Olabileceği Üzerine

Fintech Haberleri
Şubat 6, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
645
Salgınla birlikte kullanımı daha da artan online oyunlarda hile de giderek arttı. Fraugster'ın strateji Başkanı Max Wolke ve Yapay Zeka Sahtekarlık Önleme Şirketi'nin bildiği yapay zekanın kullanılmasıdır. Başkanın rolü, şirketin ölçeklenmesine yardımcı olan yeni büyüme fırsatlarını tanımlamak ve stratejik girişimleri tanımlamak, geliştirmek ve yürütmek için kurucular, Yönetim Kurulu ve yatırımcılarla çalışmayı kapsıyor.
79

Kovid-19 salgını devam ederken, online oyunlar her zamankinden daha popüler hale geliyor ve mevcut durumdan çok önce başlayan bir trend devam ediyor. Arkadaşlarınızla iletişim halinde kalmanın bir yolu olarak görülen oyunların kayıtlarında artış oldu. Bununla birlikte, oyun platformları çok sayıda ödeme bilgisini dosyada tuttuğu için, bu aynı zamanda hilelerde de olan artış anlamına gelir.


Bununla mücadele etmenin bir yolu, Fraugster’ın strateji Başkanı Max Wolke ve Yapay Zeka Sahtekarlık Önleme Şirketi’nin bildiği yapay zekanın kullanılmasıdır. Başkanın rolü, şirketin ölçeklenmesine yardımcı olan yeni büyüme fırsatlarını tanımlamak ve stratejik girişimleri tanımlamak, geliştirmek ve yürütmek için kurucular, Yönetim Kurulu ve yatırımcılarla çalışmayı kapsıyor.


Burada Max, yapay zeka teknolojisiyle azaltılabilecek olan hileli etkinlikleri belirledi.


Artan internet penetrasyonu, uygun fiyatlı akıllı telefonlar ve yerel yönetimlerin mobil internet altyapısına yaptığı yatırımlarla, her ay dünya çapında internet üzerinden oyun yayınlayan 1 milyardan fazla insan var. Bu, bu yıl 159 milyar dolar değerinde bir pazar ve 2023 yılına kadar 200 milyar doları aşması bekleniyor. Bulut, mobil uygulamalar ve sosyal ağların entegrasyonu, bir dizi oyun ve platform ve gelir modellerindeki değişimlerle birlikte sayılardaki bu artış, oyun operatörlerinin sürekli olarak sofistike, hileli saldırılara karşı savunma yaptıkları anlamına geliyor. Kovid-19 ve çok sayıda karantina, yeni oyunların piyasaya sürülmesiyle ve kayıt hacminde önemli artışlarla online oyun sektörünü daha da güçlendirdi, bu da işe alım, tarama, tedarik ve ödeme kontrollerinin gevşemesine yol açtı.


Oyun platformları, birden fazla ödeme kimlik bilgilerini dosyada tuttukları, göreceli anonimliğe izin verdikleri ve ilgili düzenleyici gerekliliklerden ve KYC (Müşterinizi tanıyın) kontrollerinden yoksun oldukları için hileler giderek daha cazip hale geliyor.

Add a comment