Gamerların Yükselişini Tahmin Etmek Ve Uyarlamak: Papara

Gamerların Yükselişini Tahmin Etmek Ve Uyarlamak: Papara

Fintech Haberleri
Şubat 23, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
686
Küresel salgın devam ederken, oyunların popülaritesinde büyük patlama oldu. Kısıtlamalar nedeniyle evde sıkışıp kalan insanlarla oyun, birçok kişi için sığınak haline geldi ve aynı zamanda Gametech sektöründekiler için yeni fırsatlar sağladı. Korona ile popüleritesi artan oyun sektörü, oyun işlemlerinde kuvvetli artışlar gördü.
EBjMJLsXsAAt0BX

Küresel salgın devam ederken, oyunların popülaritesinde büyük patlama oldu. Kısıtlamalar nedeniyle evde sıkışıp kalan insanlarla oyun, birçok kişi için sığınak haline geldi ve aynı zamanda Gametech sektöründekiler için yeni fırsatlar sağladı.


Ahmed F. Karslı, tüketicilere anında, ücretsiz, çoklu para birimi transferleri sunan ve faturaları ödemek, dijital para birimleri ticareti yapmak ve harcama alışkanlıklarını takip etmek için tek noktadan hizmet sunan bir Türk finans Süper Uygulaması olan Papara’nın kurucusu ve CEO’sudur. Yetersiz hizmet alan kullanıcıları hedefleyen Papara, 2016 yılında Türkiye’de kurulduğundan bu yana büyüyerek, altı milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcısı olan Türkiye’nin en büyük fintech şirketi haline geldi.


Papara’nın şu anki yükselişiyle ilgili şunları diyor: “Pandeminin yüzünden kilitlenme ve evde izolasyon dönemlerinde, özellikle oyun ve eSpor olmak üzere ev eğlencesine dünya çapında bir yükselişe tanık olduk. 2020’nin son çeyreğinde, online oyun izleme sayısı bir önceki yıla oranla %79 arttı. Bunu platforma bölerek, YouTube Gaming’de izlenen saat sayısı 2020’de 2019’a göre iki katına çıktı ve aynı dönemde Facebook Gaming’de üç katına çıktı.” Ve ekliyor.
”Bu, harcama verilerimize yansıyan bir trend; takımın geçen yıl oyun işlemlerinin sayısında istikrarlı ancak güçlü %194 artış görüldü ki bu, herhangi bir kategorinin en yükseği. Aynı şekilde, oyunlara harcanan para miktarı da %289 gibi büyük bir artış gösterdi. Bu büyümeyi sağlayan en kritik değişim, oyuncuların genişleyen demografisi olmuştur. Oyun artık sadece ‘bilgisayar meraklıları’ için değil, artık yaşa, cinsiyete veya statüye meydan okuyan bir şey.”


”Oyun popülaritesindeki bu artış, şüphesiz Kovid-19 tarafından şiddetlendirilmiş olsa da beklenmeyen bir şey değildi, bunun en başından beri göz önünde bulundurulması gereken bir endüstri olacağına dair işaretler vardı. Başlangıcından bu yana, kendisini oyuncu olarak tanımlayan Papara kullanıcılarının müşteri segmenti, tüm kategoriler arasında en yüksek etkileşime sahip olmuştur ve oyuncuları hedefleyen kampanyalar, müşteri edinme ve dönüştürme konusunda her zaman en başarılı olma eğiliminde olmuştur. Oyun hizmetlerine olan talebin artacağını öngörerek, oyuncularla bütünleşmeye ve onların çeşitli ihtiyaçlarına, ilgi alanlarına ve davranışlarına uyum sağlamaya odaklandık. Oyun kullanıcıları ve sektör her zaman yeniliğe değer vermiştir ve onlar, kullanıcıların uygulamamız ve hizmetimiz hakkında fikirlerini ve geri bildirimlerini paylaştıkları topluluk sayfamızın en aktif üyeleridir.”


ESpor endüstrisinin hala karşı karşıya olduğu tek sorun, temel ve altyapı eksikliğidir. Artan farkındalığı artırarak ve alana yatırım yaparak bu boşluğu kapatmaya yardımcı olmaya kararlıyız – örneğin sponsorluk anlaşmaları yoluyla. Gelişen bir endüstri, başarılı bir geleceğin karşılığını alacaktır.

Kaynak : https://thefintechtimes.com/papara-predicting-and-adapting-to-the-rise-of-gamers/

Add a comment