Google Cloud Ve Origin İş Ortağı Oldu

Google Cloud Ve Origin İş Ortağı Oldu

Kripto Para Haberleri
Nisan 14, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
876
NFT'leri genel akıma getirmek İçin Google Cloud ile Origin iş ortağı oldu.
1_aJjseE_f6BOgbezXbCasdQ

NFT’leri genel akıma getirmek İçin Google Cloud ile Origin iş ortağı oldu.

  • Origin Protokolü, NFT’ler oluşturmak ve satmak için Google Cloud ile iş ortaklığı yapacak.
  • NFT’ler Origin’in Dshop e-ticaret platformu üzerinden satılacak.
  • Alıcılar, ETH veya ERC-20 jetonları ile ödeme yaparak NFT’leri satın alabilecekler.

Orta ölçekli bir blog gönderisine göre, Origin Protokolü, Origin’in Dshop e-ticaret platformu aracılığıyla Fungible Olmayan Jetonlar (NFT’ler) oluşturmak ve satmak için Google Cloud ile ortaklık kurdu.

Blog gönderisinde,

“Google Cloud Marketplace’in bir ortağı olarak Origin, bu yeni blockchain teknolojisini Google Cloud altyapısını kullanan geliştiricilere ve içerik oluşturuculara tanıtmaktan heyecan duyuyor.”

Dshop Aracılığıyla NFT Oluşturun ve Satın

Öncelikle, Google Cloud pazarında Origin’s Dshop’un kurulması gerekir. Dshop’u kurduktan sonra, kullanıcılar kendi NFT’lerini oluşturabilir veya basabilir. Örneğin, kullanıcılar NFT oluşturma ve basım prosedürleri için yazılı bir kılavuzu veya video kılavuzunu takip edebilir.

Dahası, kullanıcıların Ethereum gaz ücretlerini ödemek için Web-3 özellikli Metamask tarayıcı uzantısını ve bazı ETH’yi eklemesi gerekir.

NFT’ler ayrıca OpenSea aracılığıyla basılabilir. ERC-721 NFT ise Mintable ile basılabilir. NFT basımı her iki platformda da ücretsizdir. Kullanıcılar, basımdan sonra kendi Dshop’larında kendileri için liste oluşturabilir.

Dahası, içerik oluşturucular Etherscan bağlantısını açıklamaya ekleyebilir, böylece alıcılar token varlığı ve kıtlığı hakkında net bir resme sahip olacaklar.

Alıcılar Dshop platformunda ETH veya ERC-20 jetonları ile ödeme yaparak NFT’leri satın alabilirler.

Satışı tamamlamak için kullanıcılar NFT’yi OpenSea veya Mintable aracılığıyla alıcılara aktarabilirler. NFT’lerin alıcılara devredilmesi için bazı ek gaz ücretleri alınacaktır, bu ücret satın alma ücretinden ayrıdır.

Özellikle, NFT’ler benzersiz olan dijital para belirteçleridir. Ayrıca, NFT’ler fiziksel nesnelerin sahipliğini de temsil edebilir. Buna ek olarak, web üzerindeki özel veya özel içeriğin kilidi NFT sahipleri tarafından açılabilir.

Ayrıca, Origin, ETH blok zinciri aracılığıyla bir paylaşım ekonomisi pazarı geliştirmek için bir protokoldür. Bununla birlikte, geliştiricilerin ve firmaların blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir pazar oluşturmasını sağlar.

Öte yandan, Google Cloud Platform bir dizi bulut bilişim hizmetidir. Bununla birlikte, Google’ın diğer son kullanıcı ürünleri için kullandığı çerçevenin aynısını, yani Google Arama, Gmail, dosya depolama ve YouTube’u takip eder.

Kaynak: https://coinquora.com/origin-partners-with-google-cloud-to-bring-nfts-mainstream/

Add a comment