Grayscale Piyasa Dalgalanmalarında 3,3 Milyar Dolar Kaybetti

Grayscale Piyasa Dalgalanmalarında 3,3 Milyar Dolar Kaybetti

Kripto Para Haberleri
Şubat 26, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
805
Dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale, kripto alanında işlerin nasıl hızla kötüye gidebileceğinin bir kanıtı olan son kripto para piyasası rotasında 3,3 milyar dolar kaybetti.
Grayscale-Ethereum-Trust

Dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale, kripto alanında işlerin nasıl hızla kötüye gidebileceğinin bir kanıtı olan son kripto para piyasası rotasında 3,3 milyar dolar kaybetti.

24 Şubat’taki varlık güncellemesinde firma, yönetim altındaki varlıklarının (AUM) 38,7 milyar dolara düştüğünü açıkladı. Sadece iki gün önce (22 Şubat), Grayscale 42 milyar dolar AUM açıkladı. Sadece iki günde firmanın güven değerinde 3,3 milyar dolarlık düşüş %8’lik bir kaybı temsil ediyor.

Grayscale Bitcoin Trust neredeyse %8 düşerek 35,2 milyar dolardan 32,5 milyar dolara düştü. Ethereum yaklaşık 440 milyon dolar kaybetti ve 5.58 milyar dolardan 5.14 milyar dolara düştü. Bu arada, Ethereum Classic Trust, değerinin% 20’sine yakın bir oranda kaybederek gruptaki en büyük kaybeden oldu.

Grayscale’in kaybı şaşırılacak bir durum değildir. Diğer birçok kripto portföyü son üç günde önemli kayıplar kaydetti. Bybt’den alınan veriler, 22 Şubat ile 23 Şubat arasında borsalarda binlerce pozisyonda 5,64 milyar doların tasfiye edildiğini ortaya koyuyor.

İlginç bir şekilde, olumsuz fiyat dalgalanmalarına rağmen, kurumlar Bitcoin biriktirmeye devam etti. Square dün 170 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı. Birkaç saat sonra MicroStrategy, dijital varlığa bir milyar doların üzerinde yatırım yaptığını açıkladı.

Kaynak: https://www.investing.com/news/cryptocurrency-news/grayscale-loses-33-billion-to-volatile-market-swings-2430288

Add a comment