Hoskinson: Elon Musk ADA’yı Tesla Ödeme Seçeneği Olarak Değerlendirebilir mi?

Hoskinson: Elon Musk ADA’yı Tesla Ödeme Seçeneği Olarak Değerlendirebilir mi?

Kripto Para Haberleri
Mayıs 15, 2021 tarafından Aleyna YILMAZ
788
Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, Elon Musk'u bir konuşma için davet etti. Bu, Musk'ın Bitcoin'i (BTC) Tesla ödeme seçeneği olarak kaldırmasından sonra geliyor. Bu, enerji tüketimiyle ilgili sorundan kaynaklanmaktadır. Elon Musk, Bitcoin'den 1,6 milyon daha enerji verimli olan Cardano'yu (ADA) değerlendirecek mi?
DhCnwy7VQAEH3tv
  • Charles Hoskinson, Musk’ı bir konuşmaya davet etti.
  • Elon Musk, Bitcoin’den 1,6 milyon daha enerji verimli olan Cardano’yu düşünecek mi?

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Elon Musk’u bir konuşma için davet etti. Bu, Musk’ın Bitcoin’i (BTC) Tesla ödeme seçeneği olarak kaldırmasından sonra geliyor. Bu, enerji tüketimiyle ilgili sorundan kaynaklanmaktadır. Elon Musk, Bitcoin’den 1,6 milyon daha enerji verimli olan Cardano’yu (ADA) değerlendirecek mi?

İnsanlar Bitcoin’in çalışma kanıtı (PoW) fikir birliği algoritması üzerinde tartışmaya başladı. Bitcoin işlemleri daha fazla enerji tüketir. Tüm bu tartışmalar Musk, Bitcoin’in enerji tüketiminin çılgınca olduğunu söylediğinde geldi.

Sonuç olarak Tesla, Bitcoin’i ödeme seçeneklerinden çıkardı. Ancak Musk, Tesla’nın daha iyi alternatifler için kapıyı açık tuttuğunu söyledi.

Bir röportajda Charles Hoskinson, Proof of Stake (PoS) fikir birliği algoritmasının iş kanıtı (PoW) üzerindeki avantajını açıkladı. PoW, enerji tüketen Bitcoin’e (BTC) güç sağlar. Hoskinson, Cardano’nun Bitcoin’den 1,6 milyon kat daha enerji verimli olduğunu söyledi.

Musk’ın tweet’inde Tesla hala kriptoyu destekliyor. Şirket yukarıda da belirtildiği gibi diğer alternatiflere de açıktır. Ancak Musk, Bitcoin’in kullandığının %1’inden daha azını aradıklarını söyledi.

Charles Hoskinson, Musk’ı bir konuşmaya davet etti, ancak henüz yazarken yanıt gelmedi. Ancak Elon Musk, Bitcoin’e daha iyi bir alternatif olarak herhangi bir kriptoya yönelmedi.

Dahası, Cardano’nun fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi 1,90 doların üzerine çıktı. Bu raporu doldururken, ADA 1,88 dolardan işlem görüyor. Bu, son 24 saatte nispeten %17’lik bir fiyat artışı.

Kaynak: https://coinquora.com/hoskinson-could-elon-musk-consider-ada-as-a-tesla-payment-option/

Add a comment