Hotbit Müşteri Bakiyelerini Dondurdu

Hotbit Müşteri Bakiyelerini Dondurdu

Kripto Para Haberleri
Ağustos 11, 2022 tarafından Ali Bertay SOLAK
131
Kripto para borsası olan Hotbit, dahil olduğu soruşturma sebebiyle müşteri bakiyelerini dondurdu.
aa

Geçtiğimiz günlerde hakkında soruşturma açılan kripto para borsası Hotbit; alım-satım, para yatırma ve para çekme işlemlerini askıya alarak müşterilerinin bakiyelerini dondurmuş oldu.

Bakiyelerin kullanıma ne zaman açılacağı yapılan duyuruda yazmadı.

Bu yılın nisan ayında ayrılan eski bir Hotbit yöneticisi, 2021 yılında borsamızın haberi olmadan bazı ceza yasalarını ihlal ettiği düşünülen bir projeye dahil oldu. Bu olayın sonucunda birkaç Hotbit üst düzey yöneticisi, temmuz ayının sonundan bu yana kolluk kuvvetleri tarafından soruşturmaya yardımcı olmaları maksadıyla mahkemeye çağrıldı. Kolluk kuvvetleri ayrıca Hotbit’in normal çalışma sistemine devam etmesine engel olabilecek şekilde bazı Hotbit fonlarını da dondurdu.

Hotbit

Kripto para borsası, hakkında soruşturma açılan yasadışı faaliyetler hakkında hiçbir ilgili ve bilgisi olmadığını beyan ederken askıya alınan bakiyeler hakkında:

Tüm kullanıcıların varlıkları Hotbit’te güvende. Hotbit, dondurulmuş olan fonlar çözülür çözülmez normal hizmet vermeye devam edecek. Ayrıca, dondurulmuş varlıklarla ilgili olarak kolluk kuvvetleriyle işbirliği yapmaya devam ediyoruz ve avukatlarımız aracılığıyla onlarla sürekli iletişim halindeyiz. Fonların serbest bırakılması için elimizden geleni yapıyoruz.

Hotbit

Fonların durdurulmasından dolayı tüm gerçekleşmemiş işlemler iptal edilecek ve kaldıraçlı fonlar tasfiye edilecek.

Add a comment