HSBC, Çağrı Merkezi Yapay Zekası İçin Google Cloud’u Kullanıyor

HSBC, Çağrı Merkezi Yapay Zekası İçin Google Cloud’u Kullanıyor

Fintech Haberleri
Mart 13, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
706
HSBC, çalışanların manuel olarak çağrı merkezinde harcadıkları zamanı azaltmalarına yardımcı olmak için küresel bir çağrı merkezi yapay zeka (AI) sohbet botu oluşturmak için Google Cloud'u kullandı.
HS-1

HSBC, çalışanların manuel olarak çağrı merkezinde harcadıkları zamanı azaltmalarına yardımcı olmak için küresel bir çağrı merkezi yapay zeka (AI) sohbet botu oluşturmak için Google Cloud’u kullandı.

Google Cloud’daki müşteri mühendisliği ekibiyle birlikte çalışan HSBC, bir SSS ve belge araştırma özellikli sohbet botu olan Operasyonel Dayanıklılık ve Risk Uygulaması’nı (ORRA) oluşturdu.

Bot dinamik belge araması gerçekleştirir ve Google Cloud iletişim merkezi yapay zekasının bir parçası olan Google Cloud Dialogflow ile doğal görüşmeleri destekler.

ORRA’ya HSBC intranetinden tüm çalışanlar erişebilir ve banka genelinde geçerli olan iç politika ve çerçeve alanlarıyla ilgili soruları yanıtlar.

HSBC Asya Pasifik risk dönüşümü ve inovasyon lideri Gareth Butler şunları söylüyor: “Bilgiye hızlı erişim sağlamanın yanı sıra, ORRA öğrenme ve geliştirme ve politika ve prosedürlerin yerleştirilmesi için de önemli faydalar sağlıyor.

HSBC, yenilik, finans ve risk küresel başkanı Steve Suarez ekliyor:

“İnsanlar her gün soruları yanıtlamak ve anında, kesin yanıtlar almak için dışarı çıkıyor ve Google’ı kullanıyor. Benzer şekilde, şimdi de kullanıcılara hissettikleri şekilde bilgi alıyoruz. tüm politika belgesini okumak zorunda kalmadan onlara tanıdık geliyor. “

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37662/hsbc-taps-google-cloud-for-call-centre-ai

Add a comment