İlginize Değer 4 Kripto Madenciliği Projesi

İlginize Değer 4 Kripto Madenciliği Projesi

Kripto Para Haberleri
Mart 17, 2021 tarafından Ali Bertay SOLAK
872
Burada, bir yatırımcının portföyüne büyük bir değer katabilecek en iyi kripto madenciliği projelerini listeliyoruz.
bitcoin-mining-cover

Kripto para madenciliği, Satoshi Nakamoto’nun 2009’da Bitcoin’in oluşum bloğunu çıkarmasıyla var olmuştur. O zamandan beri, kripto para birimi madenciliği endüstrisi, kripto para birimlerinin gördüğü bu olağanüstü büyümeden yararlanmak için madencilik çiftlikleri kuran dünyadaki tüm madencilerle birkaç kez özellikle son birkaç yılda büyümüştür.

Kripto madenciliği hisse senetleri, şirketin temellerine ek olarak hisse senedi fiyatının da dayandırılabileceği temeller olduğundan, genellikle Bitcoin fiyatları ve Ethereum gibi diğer kripto para birimleri ile ilişkilendirilir.

Kripto madenciliği hisselerinin amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin ile birlikte yükseldiği ve ayrıca bir piyasa düşüşü devreye girdiğinde bununla birlikte düştüğü sıklıkla fark edilir. Yakın geçmişte, bitcoin madenciliği zorluğunun 2021’de rekor seviyede olduğu ve madenci gelirlerinin aynı anda sürekli yükseldiği görüldü.

Her ne kadar ana akım medyada artık enerji tüketimiyle ilgili endişeler olsa da, madencilerin %70’inin Çin merkezli olmasına rağmen, aynı konuda mevcut olan temel veriler, Bitcoin’in enerji tüketimi ve bunun çevreye etkisi için doğru sonuca varmak için yeterli değildir.

Bu endişelere rağmen, kripto madenciliği hisse senetleri, dijital para birimlerinin yaygınlaşması nedeniyle iyi performans gösteriyor. Burada, bir yatırımcının portföyüne büyük bir değer katabilecek en iyi kripto madenciliği projelerini listeliyoruz:

Riot Blockchain

Riot Blockchain, Bitcoin madenciliğine odaklanan ve Kuzey Amerika’daki en büyük ve düşük maliyetli bitcoin üreticilerinden biri olmayı hedefleyen bir şirkettir. Riot blockchain, bu yılın başından beri yatırımcı çevrelerinde kasabanın konuşması oldu.

Riot Blockchain Mart 2020’de 65 sentten işlem görüyordu. Bu günlerde yaklaşık 62 dolar seviyesinde işlem görüyor ki bu tür bir büyüme bu kadar kısa sürede finans piyasalarında görülmemiş durumda ve bu şirketin ve bir bütün olarak endüstrinin büyüme hızının açıkça bir göstergesidir. Firmanın şu anda 4,24 milyar dolarlık piyasa değeri var.

Pylon Finance

Pylon Finance, Ethereum blokzinciri için bir Grafik İşleme Birimi (GPU) madencilik projesidir. 6 yıldan fazla madencilik deneyimi ile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük Ether madencilik işletmesinin sahipleri tarafından oluşturulmuştur. Pylon Finance, bu listedeki diğer şirketlerden farklıdır çünkü DeFi adıyla Merkezi Olmayan Finans aracılığıyla yatırım yapabileceğiniz bir ürün sunan tek madencilik işletmesidir.

Pylon, kasasını başlatmadan önce dokuzdan fazla DeFi tarım projesini başarıyla başlattı. Pylon’un GPU kasası, tüm kullanıcılar için bir temettü olan ağızdan ağza bir kampanyayla toplanan 1.000.000 dolar ile başlatıldı.

Ödüller, stake edildikten hemen sonra başlar ve APY, Ethereum’un mevcut oranına ve en güncel hash rate zorluklarına bağlı olarak her 7 günde bir güncellenir. Sadece Ocak 2021’de Ethereum madencilerinin 830 milyon dolar gelir elde ettiği göz önüne alınmalı. Sonuç olarak, Pylon Finance’in yerel belirteci olan PYLON,% 250’ye varan yıllık yüzde getiri (APY) üretiyor.

Pylon, bir bütün olarak kripto pazarı ile yarı ilişkili olan bir GPU madencilik varlığı oluşturur. Yarı korelasyonlu olmasının avantajı, DeFi pazarının stake etme ve krediler için kaprislerine tabi olmanın yanı sıra, değerin esas olarak, sürekli artan temel madencilik operasyonunun değerine bağlı olmasıdır.

Bu nedenle, ayı piyasalarında bile PYLON’un değerini DeFi piyasalarından ve bir bütün olarak değişken kripto piyasalarından çok daha güçlü tutması bekleniyor. PYLON, ön satış veya ön madencilik içermeyen ve yaklaşık 7.700 toplam tokenlik sabit arz içermeyen %100 topluluk tarafından çıkarılmış bir token.

PYLON, ortalama bir kripto kullanıcısı için, GPU madenciliğine odaklanan kitle kaynaklı bir projeye yatırım yapmak için bir yoldur; bu, gerekli başlangıç sermayesi, işletme maliyeti, bilgi tabanı vb. nedeniyle çoğu kişi için erişilmesi zordur. yatırımcının portföyüne benzersiz değer katar.

Canaan Creative

Canaan Creative, Çin merkezli bir bilgisayar donanımı üreticisidir. Bitcoin madenciliğinde kullanılan blockchain sunucularına ve uygulamaya özel entegre devrelere (ASIC) odaklanırlar. İlk Halka Arzlarında (IPO) Kasım 2019’da 90 milyon dolar topladılar; daha sonra Nasdaq’ta listelendi.

Canaan şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 39,10 dolar civarında işlem görüyor ve bitcoin daha fazla toparlanarak yeni bölgelere girmeye devam ederse bu zirveyi kırmaya devam edebilir. Şu anda 5,42 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve özellikle uzaya olan ilginin artmasıyla sürekli artıyor.

Marathon Digital Holdings

Daha önce Marathon Patent Group olarak bilinen Marathon Digital Holdings, patent iddiası şirketi olan Uniloc Corporation’ın ana şirketidir. Ancak şimdi, endüstri normlarındaki değişiklikle birlikte, artık Bitcoin madenciliği ekipmanı ve bitcoin satın alımlarıyla tanınıyorlar, bu değişiklik de isimdeki değişikliği açıklıyor.

Ocak ayının başlarında, şirket, Bitcoin’in değerinin önemli ölçüde arttığı sırada 150 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı, böylece şirket bu satın alma nedeniyle bilançosunda büyük kar elde etti. Amerika’nın en büyük Bitcoin madencisi olmak için Riot Blockchain ile çekişme içindeler.

Bu alımlar ve madencilik ekipmanı kurulumları nedeniyle, hisse senedi fiyatı muazzam bir büyüme gördü. Hisse senedi geçen yıl Mart ayında 0.5 dolar altında işlem görüyordu. Bir yıl hızlı ilerleyin, hisse senedi şu anda 40 dolar aralığında işlem görüyor ve bu da üstel hisse senedinin genellikle finansal piyasalarda duyulmamış olduğunu gösteriyor. Bitcoin fiyatı şu anda önceki tüm zamanların en yüksek seviyesiyle flört ederken, Bitcoin benimsemesinin şu anda olduğu yeni aşamayı ve vaat ettiği sınırsız potansiyeli göz önünde bulundurarak, yatırımcıların kripto madenciliği dalgasına binmeleri için hala geç değil.

Kaynak: https://coinquora.com/4-crypto-mining-projects-worth-your-attention/

Add a comment