Indias BhratPe, D Serisi Finansman Turunda 108 Milyon Dolara Ulaştı.

Indias BhratPe, D Serisi Finansman Turunda 108 Milyon Dolara Ulaştı.

Fintech Haberleri
Şubat 15, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
672
Hindistan'daki tüccarlar için finansal hizmetler şirketi olan BharatPe, 900 milyon dolarlık bir değerleme ile D Serisi hisse turunda 108 milyon dolar topladığını açıkladı.
bharatpe-1601566534

Hindistan’daki tüccarlar için finansal hizmetler şirketi olan Indias BharatPe, 900 milyon dolarlık bir değerleme ile D Serisi hisse turunda 108 milyon dolar topladığını açıkladı. Şirket ayrıca, birincil fon artışında 90 milyon dolar topladığını ayrıca melek yatırımcıları ve çalışanları için toplam 18 milyon dolar ikincil çıkış sağladığını paylaştı.


Tur, şirket yatırımcısı Coatue Management tarafından yönetildi. Olan 7 yatırımcının hepsi, Ribbit Capital, Insight Partners, Steadview Capital, Beenext, Amplo and Sequoia Capital turuna katıldı. Bu turla şirket, bugüne kadar öz sermaye ve borç olarak toplam 268 milyon dolar topladı.


Bu, Hindistan’da olan herhangi bir girişim için en hızlı kapanışlardan biri. D Serisi turunda, şirketin kurumsal yatırımcıları üst sınır tablosunu konsolide etme niyetlerini gösterdiler ve bu yüzden BharatPe, tüm yatırımcı meleklere ve ESOP sahiplerine tasfiye etme fırsatı verdi.


Bu duyuru hakkında konuşan BharatPe Kurucu Ortağı ve CEO’su Ashneer Grover, “Biz BharatPe’de fon artışlarını kutlamıyoruz. Yatırımcı meleklere ve ESOP sahiplerine 125 INR sermaye iade ederek onlara en yüksek yatırım getirilerinden birini kazandırdığımız için çok sevinçliyiz. Ekip, tüm paydaşlar için -yatırımcılar, kredi verenler, kredi alanlar, çalışanlar, bankalar – para kazanmaya kararlıdır. Bilanço iyi bir şekilde kapitalize edildiğinde (bankada 200 milyon dolardan fazla), 30 milyar dolarlık TPV dağıtacağız ve 2023 Mart’a kadar küçük tüccarlarla 700 milyon dolarlık bir kredi defteri oluşturacağız.


”2020 herkes için benzeri yaşanmamış bir yıl oldu. Ancak biz , BharatPe olarak biz, katlanarak büyüdük, ödeme işimiz 5 kat arttı ve kredi verme işimiz de son 12 ayda 10 kat büyüdü. Bu büyüme, küçük tüccarların ve kirana mağaza sahiplerinin bize gösterdiği güveni gösteriyor. Bu, sadece bir başlangıç. Küçük tüccarlar için tek durak noktası olarak hizmet verecek Hindistan’ın en büyük B2B finansal hizmetler şirketini kurmaya kararlıyız. BharatPe için tüccarlar her zaman kurduğumuz her şeyin merkezinde olacak.”


BharatPe, ülkedeki en büyük B2B fintech kreditörlerinden biridir ve Rs’yi kolaylaştırır. NBFC ortakları aracılığıyla tüccar ortaklarına her ay 200 crore kredi veriyor. Pazardaki büyüme inanılmaz. UPI P2M kategorisinde üçüncü sıraya çıkmak için GooglePay’i devirdi. Ayrıca, BharatPe 50.000’den fazla PoS makinesi dağıttı ve Rs’den işlem yapılmasına olanak tanıdı.

Kaynak : https://thefintechtimes.com/indias-bharatpe-raises-108-million-in-series-d-funding-round/

Add a comment