İngiltere’de Bir Borsa Uygulaması 69 Milyon Dolar Topladı

İngiltere’de Bir Borsa Uygulaması 69 Milyon Dolar Topladı

Fintech Haberleri
Mart 24, 2021 tarafından İlayda YILMAZ
666
Komisyonsuz borsa uygulaması Freetrade, B Serisi turunda 69 milyon dolar topladı.
1_MKvLm-76iwkPelSD-9qbHA@2x

Komisyonsuz borsa uygulaması Freetrade, B Serisi turunda 69 milyon dolar topladı.

Kaynak yaratma, müşteri sayısının 600.000’e ulaştığı, üç aylık ticaret hacminin 1 milyar sterlini aştığı ve İsveç’te ofislerin açıldığı önemli bir büyüme döneminde olduğu açıktır.

Havuzun diğer tarafındaki Robinhood gibi, Freetrade de Covid-19 salgınının neden olduğu ekonomik kargaşadan yararlanıyor gibi görünüyor.

Left Lane Capital, L Catterton’un Büyüme Fonu ve LSE listesindeki VC Draper Esprit’in katılımıyla turu yönetti. Bu fonlar, Freetrade’in, geçen yıl düzenlenen 7.1 milyon sterlinlik kitle fonlaması kampanyasının ardından 13.000’den fazla bireysel yatırımcıyı içeren mevcut hissedar siciline katıldı.

Freetrade’in kurucusu ve CEO’su Adam Dodds: “Bu, herkesin yatırım yapmasını sağlama misyonumuzu güçlendirecek dönüşümsel bir yatırım. Avrupa çapında milyonlarca yatırımcının yüksek ücretler ödediğini ve karmaşık şartlar ve koşullarla takılıp kaldığını görmek gerçekten üzücü. Hisse ticareti gibi temel hizmetleri sunmak basitçe haklı gösterilemez ve değerli getirileri aşındırır. Herkes zaten günlük olarak zamanına ve parasına yatırım yapıyor, ancak milyonlarca kişinin paralarından en iyi şekilde yararlanmak için yapabileceği çok daha fazla şey var. “

Kaynak: https://www.finextra.com/newsarticle/37716/uk-stockbroking-app-freetrade-raises-69-million

Add a comment